Hrvatska unatoč porazu Ane Konjuh upisala pobjedu protiv Estonije

Branimir Korać • srijeda, 03.02.2016.

Hrvatska Fed Cup reprezentacija upisala je pobjedu u prvom nastupu u skupini C kvalifikacijskog turnira u Izraelu. Prvi protivnik bila je Estonija koju je Hrvatska svladala s 2-1...

Značajno oslabljena hrvatska Fed Cup reprezentacija upisala je prvu pobjedu na turniru u Izraelu u borbi za razigravanje za plasman u kvalifikacije Svjetske skupine II.

Bez Petre Martić, Tereze Mrdeže, Jane Fett i Ane Konjuh svladala je Estoniju s 2:1 unatoč porazu Ane Konjuh.

Počelo je odlično, Tena Lukas upisala je pobjedu u tri seta protiv Valerije Gorlats sa 6:2, 3:6, 6:1 i tako usmjerila Hrvatsku prema pobjedi.

Priliku da okonča posao imala je Ana Konjuh protiv Anett Kontaveit, uzela je prvi set sa 6:4, ali nakon toga Kontaveit radi preokret i sa 6:3, 6:4 poravnava na 1-1.

Odluka je pala u susretu parova gdje su Darija Jurak i Ana Konjuh pregazile kombinaciju Gorlats/Kontaveit i sa 6:0, 6:1 donijele Hrvatskoj prvu pobjedu.

U četvrtak Hrvatska igra protiv Turske koja je krenula pobjedom protiv Izraela, Turkinje su u singlu koristile Ipek Soylu i Caglu Buyukakcay.