Cedevita upisala visok poraz u Domu Dražena Petrovića protiv Panathinaikosa

Branimir Korać • četvrtak, 04.02.2016.

Panathinaikos je imao lakši posao nego što se očekivalo. U Domu Dražena Petrovića vrlo brzo riješio je pitanje pobjednika, stvorio ogromnu prednost i odjurio do treće pobjede u skupini rezultatom 78:60...

Još od gostujuće pobjede kod Darussafake, Cedevitina forma krenula je silaznom putanjom. Od tada je upisana samo jedna pobjeda protiv zahtjevnijih protivnika, u Zagrebu je Pao Anadolu Efes, a upisani su neki visoki porazi poput onog protiv Budućnosti ili posljednjeg protiv Panathinaikosa.

U ovaj dvoboja Zagrepčani su ušli bez Luke Babića što je priličan hendikep i to se itekako osjetilo na parketu. Nedostajalo je domaćinu i energije i kvalitete i Panathinaikos je rutinski stigao do pobjede.

Veljko Mršić iznenadio je ulaskom u utakmicu s Musom, Katićem i Žganecom, kratko je izdržala ta petorka, Cedevita se vratila "u normalu", a Panathinaikos je od početka imao kontrolu nad susretom.

Nisu Grci ponudili ništa posebno u tom razdoblju, nisu igrali spektakularno, ali osjetilo se da je utakmica u njihovim rukama od samog početka.

Strmoglavi pad krenuo je s početkom druge četvrtine. Posebno napad nije dobro funkcionirao i gosti su se počeli sve više odvajati.

Do odlaska na odmor prednost Panathinaikosa narasla je na plus 17 i Grci su na poluvrijeme odnijeli prednost 39:22.

U drugom poluvremenu slična slika. Panathinaikos je samo nastavio gdje je stao, prednost je i dalje rasla i nije trebalo dugo čekati da dođe i do granice od 30 razlike.

Tek u zadnjoj dionici Cedevita je iskoristila opuštanje Grka i smanjila na konačnih 78:60. U svakom slučaju visok poraz, ali izbjegnuta teška katastrofa koja se nazirala tijekom susreta.

Kod Cedevite jedini dvoznamenkasti bio je Fran Pilepić sa 16 poena (2/4 za dva, 4/7 za tri), a kod Panathinaikosa Miroslav Raduljica ubacio je 21 poen (9/11 za dva).