Barcelona poražena kod Brose Basketsa, Lokomotiv slavio kod Unicaje

HINA • petak, 05.02.2016.

Uz 60-78 poraz Cedevite protiv Panathinaikosa, još dvije utakmice 6. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige košarkaša odigrane su u četvrtak, turska Darussafaka ostvarila je prvu pobjedu svladavši na svom terenu Crvenu zvezdu sa 69-66, dok je Lokomotiv Kuban kao gost bio bolji od Unicaje sa 82-64.

Darussafaka je do prve pobjede stigla uz dosta sreće jer su gosti iz Beograda u svom posljednjem napadu imali dva šuta za produžetak, ali nisu bili precizni. Semih Erden je sa 14 koševa bio najefikasniji kod Darussafake, dok je Tarence Kinsey ubacio 16 za Crvenu zvezdu, koja je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-3.

Lokomotiv Kuban je ostvario sigurnu pobjedu u Malagi do koje ga je vodio Malcolm Delaney sa 21 ubačajem, hrvatski reprezentativac Dontaye Draper dodao je 11 (šut za dva 1-2, trica 3-6) uz četiri asistencije i dva skoka za 26 minuta provedenih na terenu. Kod domaćih je Mindaugas Kuzminskas ubacio 16 poena. Lokomotiv Kuban je sada na omjeru 4-2, a Unicaja na 2-4.

Na vrhu je Fenerbahce s omjerom 5-0 uoči sutrašnjeg gostovanja kod gradskog rivala Anadolu Efesa koji je na 3-2.

U jedinom dvoboju skupine F igranom u četvrtak Brose Baskets je nadigrao Barcelonu sa 74-70. Darius Miller s 15 pogodaka predvodio je sastav iz Bamberga, a Justin Doellman sa 19 goste iz Barcelone. Hrvatski centri u ovoj utakmici nisu imali svoju večer, Leon Radošević je za Brose Baskets igrao 15 minuta i ubacio dva poena (šut za dva 1-6) uz tri skoka i dvije asistencije, dok je Ante Tomić za Barcelonu igrao 18 minuta i postigao četiri koša (šut za dva 2-7) uz pet skokova.

Brose Baskets je sada na omjeru 3-3, a Barcelona na 2-4. Na vrhu ove skupine je Himki sa 4-1.