SEHA liga, 18. kolo, 05.02.2016.
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka 31:42 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar bez niza igrača, ali s raspoloženim Cindrićem, do pobjede nad Borcem iz Banja Luke

Simona Margetić • petak, 05.02.2016.

Niti tjedan dana nakon finala Europskog prvenstva, srebrni Dujšebaev i Maqueda su na starom zadatku. Dvojac je zajedno s Vardarom upisao prvu pobjedu u nastavku sezone SEHA – Gazprom lige. U Banja Luci su svladali rukometaše Borac m:tela rezultatom 42:31.

Nedostajali su Igor Karačić zbog bolesti, Dejan Manaskov i Stojanče Stoilov koji su suspendirani, Arpad Šterbik, koji odmara od Eura i Blaženko Lacković koji je potpisao za Kiel, ali Vardar je ipak pokazao kvalitetu i slavio na gostujućem terenu. Makedonsku momčad je do pobjede vodio trojac Dujšebaev-Dibirov-Cindrić.

Borac je u petak pokazao i neka nova lica na terenu, ali to nije bilo dovoljno da izdrži duže od 15 minuta tempo Vardara, kada su se Makedonci pogotkom Cindrića otisnuli na +6 (13:7). Tih pet, šest golova prednosti Vardarovci su zadržali do kraja poluvremena i na predah otišli s rezultatom 15:20 u svoju korist.

U drugom dijelu, momčad Raula Gonzaleza još se više razigrala i u sljedećih 30 minuta došla do vodstva od +14 (20:34) u 44. minuti pogotkom Mijajla Marsenića. Borac je malo uspio smanjiti zaostatak i na kraju utakmicu završio s -11 (31:42).

Kod domaće momčadi najbolji su bili Marko Ćeranić sa sedam pogodaka, Đorđe Čelić i Ivan Dumenčić, nekadašnji igrač zagrebačke Dubrave i debitant u regionalnom natjecanju, svaki s pet pogodaka. Kod Vardara su najefikasniji bili Cindrić i Alex Dujšebaev svaki sa šest pogodaka i Timur Dibirov sa sedam.

Vratarski tandem domaćina Efendić-Ivanišević skupio je malih šest obrana, dok su s druge strane terena Strahinja Milić i Petar Angelov sakupili 19 obrana.