Ivan Dodig bez problema do drugog kola kvalifikacija u Rotterdamu

Branimir Korać • subota, 06.02.2016.

Ivan Dodig pokušat će izboriti plasman u glavni ždrijeb turnira u Rotterdamu. Nastup u kvalifikacijama započeo je dobro, u prvom kolu igrao je protiv Belgijca Kimmera Coppejansa i slavio u dva seta...

Prvi međusobni dvoboj Ivana Dodiga i Kimmera Coppejansa otišao je na stranu iskusnijeg hrvatskog igrača. Dodig je u prvom kolu kvalifikacija u Rotterdamu bio bolji u dva seta za 67 minuta igre.

Coppejans nije imao previše šanse, ovo nije podloga na kojoj se najbolje snalazi, a Dodig je to iskoristio i stigao do pobjede 6:4, 6:2.

U prvom setu napravio je break već u trećem gemu, kod 5:3 imao je na servisu Coppejansa tri set lopte, ostale su neiskorištene, ali zato je iskoristio prvu na svom servisu.

Drugi set donio je još jednostavniji posao za Dodiga, odmah je odjurio do 4:0 i bez problema dovršio meč.

U drugom kolu kvalifikacija igrat će protiv Nijemca Jan-Lennarda Struffa s kojim se susreo prošle godine u Orleansu na Challengeru i upisao poraz u tri seta. Struff je u Rotterdamu krenuo pobjedom protiv Serhija Stahovskog.