Nexe Našice 29:36 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar nastavio pozitivan niz pobjedom protiv NEXE-a

Simona Margetić • subota, 06.02.2016.

Mini turneja Vardara ovog vikenda započela je utakmicom protiv Borac m:tela, a nastavila se u Našicama kod NEXE-a. Bez nekolicine ključnih igrača, u oba su susreta slavili i tako ostali na vrhu ljestvice u SEHA – Gazprom ligi.

Vardar je odlično otvorio utakmicu, zatim je dopustio Našičanima da se približe i uzdrmaju gostujuću obranu i na kraju ubrzao tempo da bi slavio rezultatom 36:29.

Makedonci su sjajno otvorili utakmicu u Našicama. U prvih šest minuta otišli su na šest golova prednosti preko Alema Toskića, Luke Cindrića i Jorgea Maquede, a nisu primili niti jedan. U sljedećih deset minuta došli su do rezultata 5:12, a onda su Našičani ubacili u višu brzinu i napravili seriju od 5-0 (10:12). Vardarovci su nekako uspjeli zadržati vodstvo i na predah otišli rezultatom 14:17.

Po povratku na teren, NEXE je i dalje zadavao brige momčadi Raula Gonzaleza. U 38. minuti ponovno su se približili na dva gola zaostatka pogotkom Albina Etera (19:21), no Vardar je uspio povećati prednost i smanjiti pritisak pred svojim vratima. U 46. minuti upisali su +6 (21:27) preko nepogrešivog Timura Dibirova.

Najbolji strijelci makedonskog prvaka u subotu su bili Cindrić s 11 pogodaka i stopostotni Dibirov sa 8/8. Strahinja Milić i Petar Angelov upisali su deset obrana, dok su Perica Lelić i Martin Juzbašić upisali devet. Najefikasniji kod NEXE-a bio je Ivan Sršen sa šest pogodaka.