Niko Rukavina • utorak, 09.02.2016.

U ponovljenoj utakmici četvrtog kola engleskog FA kupa, West Ham je pogotkom u 120. minuti izbacio Liverpool i plasirao se u osminu finala u kojem će igrati protiv drugoligaša Blackburn Roversa.

Nakon što je prva utakmica u Liverpoolu završila remijem bez pogodaka, West Ham je s 2:1 nakon produžetaka nadvisio momčad Jurgena Kloppa i plasirao se u osminu finala. Slaven Bilić je ove sezone s West Hamom već treći puta pobijedio Liverpool dok je jedna utakmica završila neriješeno.

Liverpool, za kojeg Dejan Lovren nije nastupio, je bolje otvorio utakmicu i bio je opasnija momčad u uvodnim minutama. No što je poluvrijeme više odmicalo to je Bilićeva momčad postajala opasnija, a u posljednjoj minuti prvog dijela stigli su i do vodstva nakon što je Michail Antonio zabio neobranjivi volej na asistenciju Ennera Valencije.

No, Redsi su uzvratili već u trećoj minuti nastavaka. Philippe Coutinho je prevario West Hamov živi zid i ispod njega provukao loptu čime je iznenadio Darrena Randolpha za prvi gol Liverpoola West Hamu u četvrtoj sezonskoj utakmici.

Liverpool je u nastavak utakmice ušao vrlo dinamično i bili su vrlo blizu novog pogotka u 56. kada je nakon lijepe akcije lopta stigla do Christiana Bentekea koji iz dobre pozicije gađa blok West Hamovih braniča.

U 67. minuti West Ham je trebao dobiti jedanaesterac nakon što je Tiago Ilori u svojem kaznenom prostoru za ruku povukao Valenciju, no sudac utakmice Roger East nije pokazao na bijelu točku za domaćine.

Do kraja regularnog dijela Liverpool je bio bliži pobjedi, no nije uspio zabiti preko Bentekea iz slobodnog udaraca i Jordona Ibea.

Produžetke je bolje otvorio West Ham, no potom je u razmaku od jedne minute Benteke promašio dvije odlične šanse, od kojih je posebno opasna bila druga kada je belgijski centarfor izbio sam pred Randolpha, no golman domaćina je obranio udarac tragičara utakmice.

I sljedeća dobra prigoda pripala je Liverpoolu no udarac Sturridgea je otišao preko gola. I, kada se činilo da će se o putniku u osminu finala odlučivati preko jedanaesteraca, Angelo Ogbonna je u 120. minuti nadskočio obranu Liverpoola i zabio za prolaz Bilićeve momčadi.

• narada10810.02.2016. u 20:01
    zaslužena pobjeda, pog. ako se misli na ne dosuđeni penal.
    narada108
  • Obrisan korisnik10.02.2016. u 14:00
    Najbolji hrvatski izbornik kojega smo imali,ma što tko o tome mislio jer Ciro je vodio reprezentaciju Yugo škole nogometa dakle već iskusne i formirane igrače na čelu s Sukerom Bobanom Prosineckim.. dok je Slaven iz ničega stvorio reprezentaciju tj,dao priliku mladim igračima Eduardu Modricu.. da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.02.2016. u 08:49
    Bravo Slavene, velika prilika za četvrtfinale, a onda ni finale nije daleko.
  • Obrisan korisnik10.02.2016. u 08:09
    Dobar je Bilić. Baš mi je drago da je u Engleskoj postao faca.