SEHA liga, 16. kolo, 12.02.2016.
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka 34:42 Meškov Brest
Meškov Brest

Stojković, Baranau i Krištopans vodili Bjeloruse do pobjede nad banjalučkim Borcem

Simona Margetić • petak, 12.02.2016.

Bjeloruski prvak u četvrtak je slavio u Našicama, a u petak je upisao pobjedu i u Banja Luci. Momčad Borisa Dvoršeka bila je preslaba i upisala još jedan poraz protiv izabranika Sergeja Bebeška.

Na početku sezone SEHA – Gazprom lige, Borac m:tel je upisao veliki poraz na gostovanju u Brestu. Na semaforu je krajem susreta stajalo 42:18, poraz je ovog puta bio puno lakši, jer su utakmicu u petak završili s -8 golova razlike (34:42).

Dobar posao u redovima Meškov Bresta odradili su Rastko Stojković i Maksim Baranau u prvom dijelu. Iako je Borac dobro otvorio utakmicu, kako su minute prolazile, tako su gubili koncentraciju, a Bjelorusi su to iskoristili i na predah otišli s četiri gola prednosti (20:16). Stojkoviću i Baranau pridružio se i dvometraš Dainis Krištopans, koji je s lakoćom trpao lopte u protivničku mrežu.

S druge strane, svoju su momčad pokušali podići Ratko Nikolić i Marko Ćeranić, no bezuspješno. Bjeloruski vratari nisu bili raspoloženi, do 42. minute trojac Pešić-Čarapenka-Patotski zajedno su obranili šest lopti, no ni to nije moglo spasiti Borac. U 42. minuti gosti su se otisnuli na +10 (32:32) pogotkom Ljube Vukića, da bi susret priveli kraju s osam pogodaka prednosti (42:34).

U petak su zakazali i domaći i gostujući vratari. Tibor Ivanišević i Damir Efendić obranili su sedam lopti, dok su Ivan Pešić, Vitalij Čarapenka i Dmitrij Patotski zajedno sakupili deset obrana. Stojković je bio najbolji kod Meškova s devet golova, dok su po pet dodali Krištopans i Baranau. Vukić je upisao tri. Kod Borca, najbolji je bio Nikolić sa šest pogodaka, a odmah iza njega Ćeranić sa pet. Ivan Dumenčić dodao je četiri.