U derbiju kola CSKA slavio protiv Olympiakosa, De Colo i Teodosić vodili Ruse do pobjede

HINA, Petar Jenjić • petak, 12.02.2016.

U ranijim utakmicama današnjeg euroligaškog dana Lokomotiv Kuban se lako obračunao sa Darussafakom, dok je CSKA slavila na domaćem parketu protiv Olympiakosa 92:85.

Kao ekipa sa trenutno jednom pobjedom u drugom dijelu natjecanja, Darussafaka se dobro držala 15-ak minuta. Lokomotiv se nije pretjerano iskazao u napadačkom dijelu igre, te su se Turci držali blizu. Nakon uvodnih 10 minuta ruski sastav je vodio sa tri koša prednosti (19:16).

Iako je na terenu vidljiva razlika u igračkoj kvaliteti, domaći ne uspijevaju doći na dvocifrenu razliku do pred kraj poluvremena, kada ubačajem Singletona dolaze na 10 razlike (36:26). Ubačajem Randolpha sa zvukom sirene prednost domaćih narasla je na +16 (44:28).

Do kraja utakmice domaćini su samo održavali prednost, do konačnih 82:58. Kod ruske momčadi Randolph je zabio 18 koševa i skupio 8 skokova, dok je Delaney dodao 16. Kod Darussafake samo su dvojica igrača imala dvocifreni broj koševa. Wilbekin je zabio 19, dok je Preldžić dodao 11.

U uvodnim minutama CSKA dolazi, iako su Grci uvijek bili blizu izjednačenju. Četvrtinu završavaju s 3 koša viška, da bi 2. četvrtinu malo po malo povećavali prednost predvođeni prije svega s Kyleom Hinesom i Nikitom Kurbanovim. Poluvrijeme su završili sa osam koševa viška (41:33).

Već nakon dvije minute nastavka, gosti rade seriju 8:0 i izjednačavaju rezultat. Kao i na početku, iako nisu gotovo nikako bili u vodstvu, držali su priključak i nisu dopuštali da CSKA ode na veću razliku. Tricom Hacketta smanjili su na pet koševa zaostatka koncem 3. četvrtine.

Ponajviše zahvaljujući tom igraču Olympiakos ostaje u igri, no to je bilo premalo. Pobjeda domaćina nije dolazila u pitanje.

Teodosić je za pobjedničku momčad ubacio 21 koš, dok je De Colo ubacio 19. Kod Olympiakosa Printezis je ubacio 19 koševa uz 9 skokova, dok je Hackett dodao 17.

U susretu sedmog kola E skupine TOP 16 Eurolige Panathinaikos je pobijedio Anadolu Efes 83-78, a najbolji igrač u poraženom sastavu bio je hrvatski reprezentativac Dario Šarić sa 18 koševa.

Pao su do četvrte pobjede predvodili Miroslav Raduljica sa 23 koša i osam skokova, te Nick Calathes sa 12 koševa. U redovima Efesa Šarić je zabio 18 koševa uz šut 5-5 za dva poena, 1-5 za trice i 5-5 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i šest skokova.

Barcelona je očekivano svladala Žalgiris iako nije imala lagan posao. Ante Tomić zbog problema s osobnim pogreškama igrao je tek 13 minuta i ubacio šest poena uz četiri skoka.