Odličan nastup Sliškovića u pobjedi u Istanbulu, Celje iznenadilo Wislu

Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2016.

U skupini A Lige prvaka u subotu su odigrana dva susreta u kojima su gosti slavili. Celje je iznenadilo Wislu, a očekivanu pobjedu upisao je Veszprem kod Bešiktaša...

Rukometaši Celja oživjeli su nadu u hvatanje jedne od prvih šest pozicija. Slavili su u gostima kod Wisle 31:26 i tako se Poljacima približili na tri boda zaostatka. Ovo je tek druga pobjeda Celjana koji su u prvom kolu slavili u gostima kod Bešiktaša i nakon toga uhvatili su samo jedan bod u devet utakmica.

U Poljskoj ključ je bio u odlično odrađenom prvom poluvremenu. Tu su stvorili prednost i odvojili se, na odmor su odnijeli vodstvo 17:12 i domaćin se nije oporavio. Početkom drugog poluvremena Celje je pobjeglo i na dvoznamenkastu prednost kada je povelo 24:14 u 39. minuti nakon gola Poteka i tek u završnici domaćin je smanjio zaostatak, ali na bliže od pet razlike nije došao.

Mladi Blaž Janc predvodio je Celjane s osam golova, a po sedam su postigli Miha Zarabec i Žiga Mlakar. Kod Wisle Tiago Rocha bio je strijelac sedam puta, a Valentin Ghionea šest.

Veszprem je zadržao korak s PSG-om u borbi za prvo mjesto u skupini. Mađari su na gostovanju kod Bešiktaša slavili 38:34 u susretu u kojem su stvorili prednost od četiri pogotka u ranoj fazi i konstantno održavali razmak.

Bešiktaš nije dopustio Veszpremu potpuno odvajanje i konstantno je bio na dohvatljivom zaostatku, ali nije uspio napraviti korak više i potpuno se priključiti. Dok Veszprem ostaju na drugoj poziciji, Bešiktaš je i dalje posljednji sa samo jednom pobjedom i bez realnih šansi za prolaz u sljedeću fazu natjecanja.

Kod Veszprema po šest pogodaka postigli su Ivan Slišković, Andreas Nilsson i Momir Ilić, dok su po pet dodali Aron Palmarsson, Laszlo Nagy i Gašper Marguč. Kod Turaka Darko Đukić postigao je osam pogodaka, Ramazan Döne sedam, Nemanja Pribak šest, Tolga Özbahar pet, a Ivan Ninčević četiri.