Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2016.

Španjolska je stigla do sedmog naslova prvaka Europe u futsalu. U finalnom dvoboju u beogradskoj Areni potpuno je nadigrala Rusiju koju je svladala sa 7:3...

Fantastični Španjolci bili su nedodirljivi u Beogradu gdje su stigli do svoje sedme kontinentalne titule. Sedam pogodaka za sedmu titulu i slavlje nad velikim rivalima Rusima koji su zasigurno očekivali potpuno drugačije finale.

Veliki hendikep za Rusiju predstavljalo je neigranje Edera Lime koji nije imao pravo nastupa zbog dva žuta kartona zarađena u polufinalu. S njim bi Rusija sigurno bila opasnija, ali i u tom slučaju upitno je bi li zaustavila Španjolsku.

Prije dvije godine u polufinalu Eura Rusi su slavili nakon penala, ali ovdje je već na kraju prvog poluvremena sve bilo jasno.

Alex je doveo Španjolsku u vodstvo u devetoj minuti, a u svega minutu i pol razmaka od 16. minute s dva gola Pole i jednim Marija Rivillosa, Španjolska je pobjegla na 4:0.

U završnici prvog dijela Romulo je smanjio zaostatak, ali nije Rusija ozbiljnije zaprijetila preokretom. U drugom dijelu pogađali su Rivillos i dvaput Miguelin, dok su na drugoj strani Robinho i Milovanov postizali tek utješne pogotke u konačnih 7:3.

U susretu za broncu Kazahstan je bez problema svladao Srbiju s 5:2.

Kazahstanci su poveli s 5:0 uz tri gola Douglasa te po jedan Žamankulova i Higuite da bi Srbija u zadnje tri minute preko Rakića i Rajčevića samo smanjila zaostatak.