SEHA liga, 18. kolo, 14.02.2016, 12:00 h
Spartak Vojput 29:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši na krilima Mandalinića i Horvata do nove pobjede

Simona Margetić • nedjelja, 14.02.2016.

Zagreb je u Subotici bio favorit i bez najjačeg vratarskog dvojca Stevanović-Ivić, bez Vujića i Šebetića, Kovačevića i Šušnje, a tu ulogu su i opravdali. U 18. kolu SEHA – Gazprom lige slavili su nad Spartak Vojputom rezultatom 29:35.

U utakmici koja se trebala odigrati u subotu, ali je odgođena do nedjelje u podne, slavio je PPD Zagreb. Zbog bolesti su nedostajala četvorica Zagrebaš, među kojima, oba vratara, Ivan Stevanović i Filip Ivić. Posao je umjesto njih odradio Arian Jović i pomogao svojoj momčadi da upiše nova tri boda. Osim Jovića, iz Zagreba su još stigli Lovro Mihić i Jakov Vrdoljak umjesto bolesnih Stefana Vujića i Luke Šebetića.

Prvih 13 minuta utakmice, Zagrebaši su se mučili s domaćinima. Igralo se gol za golom, da bi se u toj 13. minuti Zagreb uspio odvojiti na +2 (8:10) pogotkom Dobrivoja Markovića. Uslijedila je tada serija gostujuće momčadi od 3-0 preko Markovića, Luke Rakovića i Tončija Valčića pa su Vujini momci otišli na pet golova prednosti (13:8). Subotičani su taj zaostatak pokušali dostići preko Vukašina Rakocije, ali bezuspješno pa su na predah otišli s 13:18.

U nastavku se Zagreb razigrao, pogotovo početkom drugog poluvremena, kada je na teren ušao Zlatko Horvat s tri pogotka u sedam minuta. Horvat, Lovro Šprem i Sandro Obranović odveli su Zagrebaše do +9 (15:24) u tih sedam minuta, a jedini koji je tresao Jovićevu mrežu bio je Rakocija. Sam ipak nije mogao puno učiniti.

Predstavi Zagrebaša pridružio se i Stipe Mandalinić, a od 37. do 42. minute glavni zanimacija vratara bili su Rakocija i Mandalinić. Jedan za drugim trpali su u protivničke mreže, svaki po tri komada naizmjence. Domaćini su uspjeli malo smanjiti zaostatak, no nedovoljno za slavlje pa je na semaforu krajem susreta pisalo 29:35 u korist gostujuće momčadi.

Najbolji u redovima domaće momčadi bio je Rakocija s 11 pogodaka, dok je kod protivničke momčadi Horvat upisao šest, a stopostotni Mandalinić imao je sedam od sedam. Vratarski duo Spartaka, Radulović-Abadžić sakupio je devet obrana, dok je Jović obranio osam lopti.