Oslabljeni Kiel teško stradao kod Flensburga, visoke pobjede Barcelone i Szegeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.02.2016.

Zaključeno je 11. kolo Lige prvaka u obje skupine, a u najzvučnijem susretu dana Kiel je visoko poražen u gostima kod Flensburga. jednako uvjerljivi bili su i Szeged i Kolding...

Skupina A

Derbi skupine A nije opravdao očekivanja, Flensburg je uništio na svom parketu momčad Kiela i slavio s 37:27 u susretu u kojem se itekako osjetilo da gostima nedostaje niz igrača. Kiel je u utakmicu ušao bez Tofta Hansena, Wienceka, Weinholda, Dissingera i Lackovića koji nema pravo nastupa.

U takvom odnosu snaga oslabljeni gosti nisu imali previše šanse, posebno u večeri kakvu je imao Mattias Andersson koji je susret završio s čak 22 obrane. Na gostujućim vratima prvih 40 minuta odradio je Nikolas Katsigiannis, no niti on, a kasnije niti Landin, nisu bili na razini sjajnog Šveđanina.

Kiel je izdržao 40-ak minuta i u to vrijeme bio je na gol-dva zaostatka, ali onda se domaćin počeo odvajati i već u 47. minuti bio je na 29:20 i riješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta imao je i 11 golova prednosti, a završilo je s visokih 37:27 čime je Kiel ispao iz igre za prvo mjesto u skupini o kojem će odlučiti Flensburg, PSG i Veszprem.

Uz Anderssona kod Flensburga vrlo dobru utakmicu odradili su i Rasmus Lauge Schmidt s devet golova, Lasse Svan sa šest te Anders Eggert s pet golova. Krešimir Kozina dodao je jedan pogodak.

Kod Kiela Domagoj Duvnjak postigao je osam pogodaka, ali uz 17 potrošenih lopti, a veliki potrošači bili su i Joan Canellas s četiri gola iz 11 pokušaja te Marko Vujin s jednim pogotkom iz osam pokušaja. Jedan pogodak dodao je Ilija Brozović.

Skupina

U skupini B Barcelona je učvrstila prvu poziciju laganom pobjedom u gostima kod Montpelliera. Premalo raspoloženih igrača kod domaćina da bi uhvatili nešto više u ovom susretu, no Montpellier će se barem moći pohvaliti da je jedini izgubio s jednoznamenkastom razlikom.

Gosti iz Barcelone slavili su s 31:23 uz dominaciju tijekom cijelog susret i to od samog početka kada su krenuli sa 6:2 u prvih pet minuta. Dva puta tijekom susreta Montpellier se uspio spustiti na dva gola zaostatka, ali oba puta gosti su brzo reagirali i stvorili novu zalihu.

Predvodili su ih Kiril Lazarov s devet golova i Victor Tomas s pet dok Marko Kopljar nije bio među strijelcima. Kod Montpelliera daleko najraspoloženiji bio je Dragan Gajić s osam pogodaka.

Jednako "neizvjestan" bio je i dvoboj između Szegeda i Koldinga. Danci su teško stradali u Mađarskoj s 34:23 čime je Szeged ostao za petama Barceloni na ljestvici.

Kolding je i dalje zabetoniran na dnu ljestvice i polako se oprašta od nade za prolazak skupine, a u Szegedu se vrlo brzo predao i nakon što je domaćin odmaknuo u prvom dijelu, sve je bilo jasno.

Garcia Robledo bio je prvo ime kod Szegeda sa šest golova, pet je dodao Ancsin, a Alen Blažević bio je strijelac jednom. Kod Koldinga Spellerberg i Lasse Anderssenpostigli su po pet pogodaka.