Veszprem
Veszprem 36:29 Spartak Vojput

Veszprem preskočio Vardar i preuzeo prvo mjesto na tablici SEHA lige

Simona Margetić • ponedjeljak, 15.02.2016.

Pobjedom na Spartak Vojputom, prošlogodišnji prvak Veszprem ponovno je na vrhu ljestvice. Mađarski prvak nastavio je pobjednički niz i iza sebe ostavio Vardar, koji ima odigrane dvije utakmice više.

Favorit je ponovno opravdao svoju ulogu i ovog puta uzeo bodove Spartak Vojputu iz Subotice. Momčad Branislava Zeljkovića pružila je dobar otpor unatoč činjenici da je u nedjelju odmjerila snage s PPD Zagrebom, a već dan kasnije na gostovanju imala težak ispit.

Xavi Sabate krenuo je u utakmicu s nekim mladim igračima, odmarao neke koji su u subotu upisali pobjedu protiv Bešiktaša u Ligi prvaka, što nije predstavljano nikakav problem. U 13. minuti Veszprem je pogotkom mladog Atille Totha otišao na +5 (10:5).

Osam minuta kasnije Subotičani su smanjili na -2 (11:13) kada je siguran bio Marko Perović što je bio znak da neki iskusniji igrači ponovno naprave sigurnu prednost. Svoje su odigrali Christian Zeitz i Momir Ilić pa je ekipa na predah otišla rezultatom 21:15.

U nastavku su podebljali vodstvo i došli do +9 u 39. minuti. Nezaustavljiv je bio Šveđanin Andreas Nilsson i zatresao za 26:17. Spartak je uspio smanjiti taj zaostatak serijom od 5-0 od 45. do 52. minute, ali bolje od toga nije išlo pa je na kraju upisao poraz od 29:36.

Zeitz, Gergo Ivanscik i Ivan Slišković bili su najefikasniji kod domaćin, svaki je upisao pet pogodaka, dok je Mirko Alilović upisao tri obrane, a Roland Mikler šest. Kod gostujuće momčadi Bojan Županjac i Miloš Lojaničić upisali su četiri pogodaka svaki, a duo Radulović-Abadžić sakupio je sedam obrana.