SEHA liga, 17. kolo, 16.02.2016.
RK Zagreb
RK Zagreb 34:26 Prešov
Prešov

PPD Zagreb srušio nade Tatran Prešovu za mjesto među četiri najbolje momčadi u SEHA-Gazprom ligi

Simona Margetić • utorak, 16.02.2016.

PPD Zagreb upisao je važnu pobjedu na domaćem terenu svladavši slovački Tatran Prešov. Momčad Veselina Vujovića s ovim je slavljem srušila svaku nadu Tatrana da se nađe među četiri najbolje ekipe na završnom turniru Final 4.

U 17. kolu SEHA-Gazprom lige, PPD Zagreb slavio je pred domaćim navijačima protiv Slovaka. S nova tri boda, Zagrebaši se trenutno nalaze na trećem mjestu na ljestvici regionalne lige, a Tatran Prešov propustio je priliku da se pojavi na završnom turniru.

Krenuo je Zagreb dobro, do osme minute napravi +4 (5:1), a u tome je pomogao i mladi vratar Arijan Jović. Slovaci su se ipak uspjeli približiti i cijelo prvo poluvrijeme držati korak sa Zagrebašima. U 22. minuti došli su na -2 (11:13) pogotkom Tomaša Čipa da bi na predah otišli s -3 (13:16).

U nastavku je domaća ekipa bila uvjerljivija. Nakon što je Tatran Prešov u 40. minuti došao na -2 (19:2) kada je siguran bio Vasja Furlan, Vujini momci ubacili su u višu brzinu i do kraja susreta napravili prednost od +8 kada je na semaforu pisalo 34:26.

Najbolji kod domaćina bili su Domagoj Pavlović sa šest pogodaka i Dobrivoje Marković sa sedam, a kod gostujuće momčadi Dominik Krok sa šest i Jakub Hrstka s pet. Jović i Vladimir Gošić među vratnicama sakupili su deset obrana, dok su Matej Vernarsky i Igor Chupryna obranili osam lopti.