SEHA liga, 17. kolo, 20.02.2016.
Borac Banja Luka
Borac Banja Luka 21:30 Vojvodina
Vojvodina

Vojvodina pobjedom nad Borcem napredovala na tablici regionalne SEHA – Gazprom lige

Simona Margetić • subota, 20.02.2016.

Mali derbi, utakmica za sedmo mjesto na tablici SEHA – Gazprom lige odigrana je u Banja Luci, a pobjeda je pripala Vojvodini. Srpski prvak uvjerljivom je igrom i odličnom obranom na čelu s Arsenićem svladao momčad Borisa Dvoršeka i zauzeo sedmu poziciju u regionalnom natjecanju.

U ovoj utakmici praznih su ruku ponovno ostali rukometaši banjalučkog Borac m:tel-a. Poraženi su od Vojvodine rezultatom 21:30, a odličan je među vratnicama bio Luka Arsenić, junak gostujuće momčadi s 22 obrane.

Gosti su odlučno ušli u utakmicu i u Boriku u prvih šest minuta napravili seriju od 4-0. Borac je smanjio zaostatak preko Dominika Smojvera i Borisa Šekarića, no Vojvodina je držala dobar ritam s dva, tri gola prednosti sve do 24. minute. Stefan Janković bio je siguran za 9:9. Do kraja poluvremena Vojvodina je ponovno otišla u plus i na predah otišla rezultatom 14:12.

Vojvodina se iz svlačionice vratila još jača. U prvih deset minuta podebljala je vodstvo na +5 (19:14) pogotkom Filipa Marjanovića da bi u sljedećih osam otišla na +10 (26:16) golovima Nikole Arsenića, Miloša Orbovića i Marjanovića. Veliku ulogu odigrao i Arsenić među vratnicama, koji je do 50 minute imao 19 obrana, a do kraja susreta dodao je još tri pa je Vojvodina pobijedila s 30:21.

U redovima gostujuće momčadi istaknuli su se Nikolić sa šest te Arsenić i Orbović svaki s po pet pogodaka, dok je kod domaćina najefikasniji bio Davorin Vujović s tri pogotka. Arsenić je briljirao na golu s 22 obrane, dok je vratarski tandem Damir Efendić na suprotnoj strani obranio 12 lopti.