Uniks na svom parketu pregazio finski Bisons i pojačao pritisak na CSKA

Branimir Korać • nedjelja, 21.02.2016.

Bitka za prvo mjesto u VTB ligi uoči doigravanja se nastavlja. Moskovski CSKA i dalje je na vrhu s omjerom 21-1, ali odmah iza leđa Moskovljanima je Uniks koji je stigao do 18. pobjede u 20 susreta...

Uniksova serija pobjeda je nastavljena, a nova je ostvarena na domaćem parketu protiv Bisons Loimaae iz Finske. Finski košarkaši nisu imali baš nikakve šanse i ubilježili su katastrofalan poraz 110:56.

Trebalo je domaćinu vremena da uhvati pravi ritam, imali su gosti vodstvo nakon prve dionice, ali zato je Uniks dobio drugu i treću četvrtinu s ukupnih 70:23 i odjurio do pobjede.

Završilo je 110:56, domaćin je tijekom susreta imao i najviših 57 poena viška, a o širini rostera dovoljno govori podatak da je Uniks dobio 46 poena igrača s klupe, a Bisonsi su imali tek tri poena igrača van petorke.

U pobjedničkom sastavu Keith Langford ubacio je 25 poena (5/6 za dva, 5/6 za tri) uz pet skokova, Anton Ponkrašov 16 poena (4/5 za dva, 2/5 za tri), a Marko Banić za 18 minuta deset poena (5/5 za dva) uz dva skoka.

Kod gostiju Martin Zeno ubacio je 22 poena (6/11 za dva, 2/4 za tri), a Paul Hill 13 poena (1/5 za dva, 3/11 za tri).

• Obrisan korisnik21.02.2016. u 00:40
    ovo nam je od velikog značaja, nego zna li netko kako je prošla hrvatska protiv francuske?