Petra Martić bez prolaza u finale Rija, bolja Talijanka Schiavone

HINA • subota, 20.02.2016.

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u finale WTA turnira u Rio de Janeiru, bolja od nje je u subotnjem polufinalu bila talijanska veteranka, pobjednice Roland Garrosa iz 2010. godine Francesca Schiavone sa 6-3, 6-3 u susretu koji je trajao sat i 11 minuta.

Martić se tako nije uspjela revanširati Schiavone za poraz iz Marrakecha 2013. godine u njihovom jedinom dosadašnjem susretu, a također je ostala na samo jednom nastupu u finalu nekog WTA turnira, koji je igrala prije četiri godine u Kuala Lumpuru.

No, ovaj je tjedan bio vrlo uspješan za Martić koja je zaigrala u polufinalu po prvi put nakon Kopenhagena u travnju 2012.

Martić je u prvom setu povela sa 3-2, no potom je izgubila sedam gemova zaredom i Schiavone je stigla nadomak pobjede (6-3, 3-0). Naša je igračica uspjela spojiti tri gema zaredom i izjednačiti na 3-3 u drugom setu, ali je zatim istu seriju ostvarila Schiavone i zaključila dvoboj.