Šarićevih 19 koševa nije pomoglo Efesu, Zvezda zasluženo slavila u odličnoj atmosferi

Petar Jenjić • petak, 26.02.2016.

Košarkašima Efesa ni 19 koševa Darija Šarića nije pomoglo da dođu do pobjede protiv Crvene Zvezde koja je slavila rezultatom 91:82. Barcelona se, uz tri koša Ante Tomića, lako obračunala sa Olympiakosom.

Crvena Zvezda – Anadolu Efes 91:82

Potpuno izjednačnu utakmicu započeli su, u paklenoj atmosferi u Vršcu, Crvena Zvezda i Efes. Nakon početnog izmjenjivanja u vodstvu, polaganjem Vasilija Micića Zvezda stvara malo osjetniju prednost (18:12)i održava je do kraja četvrtine koja završava 24:19.

Zvezda već nakon tri minute igre ulazi u bonus. Obrana domaćih malo popušta pa nakon trica Šarića i Osmana Efes se približava na -1 (32:31). Dosta nervoze uvuklo se u domaće redove, što koristi Efes s većim brojem slobodnih bacanja. Uz nesportski prekršaj Jovića na Šariću, tehničke Kinseya, dobre role odigrali su Diebler i Šarić te Efes završava poluvrijeme s osam koševa viška (38:46).

Drugo poluvrijeme započelo je run'n'gun košarkom gdje se bolje snalaze domaći. Nakon nekoliko loših napadačkih odluka, prvenstveno Huertela, Zvezda se polaganjem Millera vraća u prednost (54:53). Četvrtinu završava Efes sa vodstvom na svojoj strani (63:65).

Efesu vanjski šut potpuno staje, a Zvezda to koristi te se polovicom posljednje četvrtine odvaja na +7 (78:71). Tricom Gudurića dvije minute prije kraja Zvezda odlazi na 10 razlike (83:73) i do kraja utakmice tu prednost nije ispuštala.

Miller je bio najbolji strijelac Zvezde sa 15 koševa, dok su Gudurić i Zirbes zabili po 14. Dario Šarić bio je najbolji strijelac utakmice sa 19 koševa i tome je dodao 8 skokova i 3 asistencije. Osman je zabio 18, dok je Diebler zabio 16 koševa.

Barcelona – Olympiakos 82:66

Košarkaši Barcelone lako su se obračunali sa Olympiakosom i upisali četvrtu pobjedu u TOP-u 16 Eurolige.

Nakon izjednačene prve četvrtine Barcelona ubacuje u brzinu više i ostavlja Grke na velikom zaostatku kojeg do kraja utakmice nisu uspjeli stići.

Perperoglou je bio najefikasniji kod Barcelone sa 16 koševa. Satoransky je ubacio 14, dok je Navarro dodao 13 koševa. Ante Tomić za 12 minuta ubacio je tri poena uz dva skoka. Hackett je ubacio 16 koševa za grčku momčad, dok je Printezis ubacio 12.