Veszprem 38:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Veszprem pred domaćom publikom potopio pomlađeni Zagreb

Simona Margetić • ponedjeljak, 29.02.2016.

Samo dva dana nakon Lige prvaka, na red je došla SEHA. Veszprem umoran od Flensburga, Zagreb od Celja, a slavio je ponovno Veszprem. Kao i u prošlom susretu, momčad Xavija Sabatea bila je uvjerljivija, ovog puta s 11 golova razlike protiv pomlađene ekipe Zagrebaša.

U zadnjih devet dana, Zagrebaši su dva puta gostovali u Veszprem Areni. Prošle nedjelje igrali su Ligu prvaka, Veszprem je slavio s 27:25. U posljednjem međusobnom okršaju u regionalnoj ligi, Sabateova momčad slavila je s 23:19. Ovog ponedjeljka u SEHA-Gazprom ligi, slavio je ponovno Veszprem.

Veselin Vujović u Mađarsku je došao s pola prvotimaca, ostatak je odmarao za utakmicu protiv Kiela u četvrtak, a priliku su dobili neki mlađi. Zagrebaši su se dobro držali prvih 20-ak minuta, ali presudila je mladost. Veszprem je to iskoristio i otišao na +5 (12:7) u 21. minuti kada je siguran bio Mate Lekai. Pokušavali su tada štetu popraviti Luka Šebetić i Domagoj Pavlović, ali to nije bilo nedovoljno. Nemilosrdan je bio Lekai i zajedno s Renatom Sulićem i Gergom Ivanscikom postavio 18:12 po završetku prvog dijela.

U nastavku ništa bolje. Veszprem je nastavio u istom tempu trpati mrežu Filipa Ivića i do 52. minute napravio +10 (33:23) s tri uzastopna gola Sulića. Kormilo su preuzeli Lekai i Cristian Ugalde, najbolji domaći strijelci susreta i postavili konačnih 38:27. Zagrebaši su tako ponovno ostali bez bodova protiv mađarske ekipe, a bit će ih zanimljivo gledati na Final 4 kada Zagreb bude kompletan.

Pavlović je bio u najboljem izdanju s devet postignutih golova, a odmah iza njega Šebetić s pet, dok je Ugalde s druge strane upisao sedam pogodaka, a Lekai šest. Sulić je dodao četiri, a Ivan Slišković dva. Ivić je obranio sedam lopti, mladi Ivan Panjan dvije, dok je protivnički Roland Mikler obranio deset.