Dobar nastup Cedevite ipak nije nagrađen pobjedom, Darussafaka slavila u završnici

Nikola Raič • četvrtak, 03.03.2016.

Deveto kolo Top 16 Cedeviti je donijelo promijene, ali samo na igri, ne i na rezultatu. Novi poraz, peti uzastopni, nanijela joj je Darussafaka...

Nakon teških poraza protiv Lokomotiva i Partizana, Cedevita je tražila povratak dobrim igrama i pobjedama. Dobru igru smo vidjeli i ponovno je Cedevita pokazala kako je zaslužila biti među Europskom elitom. U konačnici su ipak slavili gosti s 83:77.

Trener Veljko Mršić je ispunio očekivanja Uprave i dobio novi ugovor, kao motivaciju za nastavak uspješnog rada i povratak na pobjedničke staze. Pogotovo se to odnosi na ABA Ligu, u Euroligi su svi ciljevi nadmašeni. Mršić se u najavi utakmice prvo osvrnuo na novi ugovor:“Jako sam zadovoljan što ćemo na obostrano zadovoljstvo nastaviti suradnju, dogovorili smo se jako brzo,“ a zatim nastavio o Turcima:“Znamo da je Darussafaka odlična i iskusna momčad, iako su lošije ušli u Top 16, od posljednje tri utakmice dobili su dvije. Cilj koji postavljam pred dečke je da odigramo pravu utakmicu i damo sve od sebe. Vidjet ćemo hoće li to biti dovoljno da ponovno iznenadimo Darussafaku.“.

Dobro Cedevita otvara utakmicu, ali do kraja četvrtine ne uspijeva pronaći obrambeni recept za vanjski šut gostiju. U prvih 10 minuta gosti su ubacili četiri trice iz svega šest pokušaja te su na prvi odmor otišli s prednošću od pet razlike. U drugu četvrtinu gosti ulaze puno bolje i odlaze na velikih 11 razlike, ali se do kraja poluvremena Cedevita vraća u utakmicu i na odmor odlazi s prihvatljivih minus pet.

U svlačionici je Mršić uspio doprijeti do svoje momčadi, razbuditi ih i Cedevita na teren izlazi odlučnija i čvršća. U potpunosti se vraćaju u utakmicu te u posljednjih 10 minuta ulazi s prednošću od dva razlike. Cedevita je treću četvrtinu dobila 23:16, a preokret je predvodio Pullen s osam poena u četvrtini.

Gosti odlično otvaraju posljednju dionicu susreta i serijom 8:0 vraćaju vodstvo. Pullen i Bilan uzvraćaju i primiču Cedevitu na samo minus jedan, četiri minute do kraja. Zatim gledamo isti scenarij, gosti odlaze na plus pet, da bi opet Pullen i Bilan vratili Cedevitu na minus jedan uoči posljednje tri minute susreta.

U samoj završnici gledamo napeti dvoboj „koš na koš“. Nakon što Bilan zabija za 75:74, gosti uspijevaju zaustaviti napad Cedevite, a uz to napraviti seriju od 5:0 i samo minutu prije kraja otići na četiri razlike. Iz tog minusa nije se Cedevita uspjela izvući i gosti su se osvetili za poraz iz prvog dijela Top 16.

Kod Cedevite sjajan je bio Pullen, koji je ubacio 26 poena (8/13). Goste su do pobjede predvodili Markoishvili sa 16 poena (5/7) i Slaughter sa 17 poena (7/11) i pet skokova.

• narada10803.03.2016. u 22:21
    „dobar"??. Ja ću vam dati kontra i reći da ako igraš pola utakmica kao da si predzadnja ekipa ABA lige, onda se ne moraju čudit porazu. „Dobri" su bili pojedinci, zapravo samo Pullen i Gordić. A da je Miro srce i duša ekipa, se je opet pokazalo danas. Kad njemu ne ide, onda ne ide ekipi. Plan... [više na forumu]