Petar Jenjić • petak, 04.03.2016.

Danas su odigrane tri nove utakmice TOP-a 16 Eurolige. Žalgiris je nakon velike drame stigao do druge pobjede protiv Bamberga, za kojeg je Radošević upisao pet koševa. Odličnim rolama Datomea i Bogdanovića u trećoj četvrtini Fenerbahče je slomio Zvezdu, dok je Olympiakos serijom 16:0 u drugoj polovici druge četvrtine slomio Perasovićevu Laboral Kutxu i tako zadržao nade za prolazak dalje...

Žalgiris – Brose Baskets Bamberg 75:73

Posljednji Žalgiris je u Kaunasu ugostio Brose Baskets. Gosti su bolje otvorili susret i tricom Strelnieksa poveli s 9:4. Žalgirisu pripadaju sljedeće minute. Rade seriju 13:2 i prvi puta u utakmici dolaze u vodstvo. Domaći nastavljaju s dobrom igrom, razigrali su se Seibutis i Jankunas, a četvrtina je završila rezultatom 25:19.

Gosti su bili u stalnom priključku, no prednost je stalno bila na strani litavske momčadi. Poluvrijeme su završili s tri koša viška (41:38).

Puno prilika je imala njemačka momčad za prelazak u vodstvo no, osim Zisisa, bilo je premalo šuterski raspoloženih igrača. Međutim održavali su minimalni zaostatak i dvije minute prije kraja Wanamaker ga poravnava na 73:73. Vougioukas zabija dva slobodna bacanja za domaće 30 sekundi prije kraja. Zisis s druge strane promašuje polaganje, no Ulanovas u borbi za loptu radi korake i gosti imaju još jednu priliku, ali polaganje Strelnieksa bilo je prekratko. Žalgiris je ovo bila druga pobjeda u TOP-u 16.

Jankunas je za domaće ubilježio double-double učinak, zabivši je 17 koševa i tome dodavši 13 skokova, dok je Vougioukas zabio 13 i skupio devet skokova. Za njemački sastav Zisis je zabio 25 koševa, a Wanamaker je dodao 14. Leon Radošević je za 20 minuta provedenih na terenu ubacio pet koševa i skupio tri skoka, asistenciju, ali i pet osobnih pogrešaka.

Fenerbahče – Crvena zvezda 72:65

Ovo je bio četvrti susret ova dva protivnika ove sezone, a u tri prethodna Turci su pobijedili s barem 14 koševa prednosti, no Zvezda je ušla u susret kao pobjednik posljednjih pet od šest euroligaških utakmica.

Momčad Zvezde odlično je otvorila susret i prvu četvrtinu završila s prednošću od 18:14. Na poluvremenu su momčad Željka Obradovića ograničili na samo 25 koševa i imali devet koševa viška. Međutim to je bilo sve od Zvezde. Početkom nastavka serijom od 14:0 predvođenom koševima Datomea i Bogdanovića, Fenerbahče potpuno preokrenuo utakmicu i do kraja prednost nije ispuštao.

Datome je bio najefikasniji s 27 koševa, dok je Bogdanović dodao 16. Kod Zvezde je Zirbes zabio 11 dok su Simonović i Kinsey zabili po 10 koševa.

Olympiakos – Laboral Kutxa 82:68

Grci su se našli u situaciji u kojoj moraju pobijediti ako žele proći dalje. Momčad Velimira Perasovića nije slavila u Pireju od 2007. godine i u meč je ušla kao neporažena u posljednjih pet utakmica.

Osovina Spanoulis - Printezis funkcionirala je odlično na početku. Spanoulis s četiri asistencije, a Printezis s 11 koševa nakon sedam minuta igre i serije 12:0 za šest koševa viška (15:9). Četvrtina je završila rezultatom 19:16.

U drugoj polovici druge četvrtine Laboral nije u dobrom ritmu. Niže grešku za greškom i grčki sastav radi seriju od 16:0. Perasovićeva momčad pet minuta nije zabila koš. Poluvrijeme je završilo s +14 (44:30).

Prednost Olympiakosa je sve više rasla. Polaganjem Papapetroua narasla je na najvećih 20 koševa razlike (61:41) i do kraja je samo održavana.

Printezis je bio najefikasniji sa 17 koševa, dok je Spanoulis zabio 14 uz osam asistencija. Kod gostiju Bourousis je zabio 19 koševa, dok je Bertans zabio 11. Darko Planinić odigrao je dvije i pol minute uz jedan promašen šut za dva.