Uspinjača priredila senzaciju dosadašnjeg dijela prvenstva, Splitu minimalna pobjeda u Vrgorcu

Niko Rukavina • nedjelja, 06.03.2016.

Do ovog kola stopostotni Nacional neočekivano je upisao uvjerljivi poraz protiv gradskog rivala Uspinjače, a Split Tommy je došao do minimalne pobjede kod Vrgorca. Dinamo i Square očekivano su slavili u Zadru i Zagrebu, a sjajnu utakmicu odigrali su Solin i Novo Vrijeme.

Nacional - Uspinjača 0:3

Prvorazredno iznenađenje priredila je Uspinjača u gradskom derbiju protiv vodeće i do petka jedine neporažene momčadi prvenstva, Nacionala. Iako bivši prvak Europe u futsalu ove sezone igra jako dobro i izgledni je kandidat za play-off, malo je tko očekivao trijumf nad aktualnim prvakom Nacionalom.

Novinari su preuzeli kontrolu nad utakmicom, a Uspinjača je opasno prijetila iz kontranapada. U 17. minuti Nacionalov slovenski reprezentativac Kristijan Čujec zaradio je izravni crveni karton zbog udaranja suparnika u lice, a ubrzo je Uspinjača došla i do vodstva pogotkom Kristijana Postružina.

Nastavak utakmice također je bio žustar, a u 28. je isključenje zaradio Uspinjačin Dario Šestić. Žuta podmornica uspješno je odolijevala pritiscima vodeće momčadi prvenstva, da bi u 37. preko Dine Bartoluccija došla do velike prednosti od 2:0, a na konačni rezultat postavio je Marko Starčević pogotkom u praznu mrežu.

Vrgorac - Split Tommy 3:4

Nakon što je u prvom proljetnom Split Tommy teže od očekivanog nadvisio Osijek u Osijeku, Splitovci su došli do još jedne teško izborene pobjede, i to protiv kandidata za play-off, koji je nakon zimske stanke upisao tri pobjede. Ovim trijumfom, Splitovci su se bodovno izjednačili s vodećim Nacionalom.

Split je u vodstvo došao već u prvoj minuti utakmice kada je precizan bio Franco Jelovčić, a Vrgorac je uspio poravnati u posljednjoj minuti prvog dijela preko Ante Kraljevića te se s rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U nastavku utakmice Duje Bajrušović ponovno dovodi Split u vodstvo, no Duško Martinac u 29. vraća utakmicu u egal. Split je prelomio utakmicu u razmaku od 31. i 34. minute kada su Jakov Grcić i Nikola Pavić zabili za, na kraju se ispostavilo, neuhvatljivu prednost. Konačni rezultat postavio je Mijo Marinović u 39. no Vrgorčani nisu imali šanse za potpuni povratak.

Solin - Novo Vrijeme 5:5

Efikasni regionalni derbi dvije momčadi koje se bore za opstanak odigran je solinskoj Bilankuši. Sjajna utakmica između Solina i Novog Vremena bila je vrlo efikasna i puna preokreta, a domaćini su u posljednjoj minuti uspjeli nadoknaditi dva pogotka zaostatka.

Solin je u vodstvo došao već u 3. minuti preko Alena Marića, a Novo Vrijeme je uspjelo izjednačiti u 17. pogotkom Svena Horvatha. Ipak, Solin je na odmor otišao s minimalnom prednošću nakon što je Pjero Andrijašević zabio u 20. minuti utakmice.

Mreže se nisu tresle do 33. minute kada nastupa prava golijada. Novo izjednačenje Novom vremenu donio je Brazilac Henrique Costa, ovozimsko pojačanje Makarana. Dvije minute kasnije Solinov Hrvoje Juras zaradio je drugi žuti karton, a Makarani su brojčanu prednost iskoristili i došli do preokreta pogotkom Vedrana Kazarića.

No, već u sljedećoj minuti Andrijašević postavlja na 3:3, da bi Makarani pogocima Kazarića u 38. i Mate Vukovića u 39. došli do, činilo se, neuhvatljive prednosti od dva razlike. No, domaćini se nisu predali i 20 sekundi prije kraja Andrijašević pogađa za svoj hat-trick i smanjenje vodstva gostiju da bi tri sekunde prije posljednjeg sučevog zvižduka Mirko Nikolić pogodio volej za konačnih 5:5.

Murter – Futsal Dinamo 3:7

Malonogometaši Futsal Dinama opravdali su ulogu favorita i u dobro ispunjenoj dvorani u Zadru uvjerljivo su svladali Murter, posljednju momčad prvenstva. Dinamo je došao do četvrtog uzastopnog prvenstvenog trijumfa te je učvrstio treće mjesto na ljestvici.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, Dinamovci su došli u vodstvo u 9. minuti preko Sadata Ziberija. Primljeni pogodak probudio je Murter koji stvara dobre šanse preko Tonija Katalinić i Šimuna Popova, da bi prednost Purgera u 14. udvostručio Davor Kanjuh na asistenciju Hrvoja Penave.

No, Murter je nastavio s dobrom igrom te je nakon još jedne propuštene šanse Katalinića, Davor Jezidžić smanjio prednost Dinama, a Kresović u 19. pogodio za izjednačenje. I kada se mislilo da će se s tim rezultatom otići na odmor, Kanjuh pogađa za minimalnu prednost Dinama.

Dinamo je u 23. preko Ziberija povisio na dva razlike, no požrtvovni Murter ponovno smanjuje preko Jezidžića. Murter je do 30. minute igrao vrlo dobro, no zbog uskog kadra su pali te je Dinamo do kraja dvoboja preko Filipa Pezelja, trećim pogotkom Kanjuha i jednim Matije Đulvata došao do uvjerljive pobjede.

Osijek Kelme - Potpićan 98 AD Tokić 5:1

Malonogometaši Osijeka sjajnom igrom u posljednjih 10 minuta utakmice nadvisili su gostujući Potpićan s kojim su se bodovno izjednačili na prvenstvenoj ljestvici i dodatno se udaljili od zone ispadanja.

Utakmica između Osijeka i Potpićana bila je bez golova sve do 27. minute kada je Potpićan preko Mattea Celića došao do vodstva na gostujućem terenu. Međutim, Osječani su odigrali fenomenalnih posljednjih 10 minuta utakmice kada su zabili čak pet pogodaka i upisali vrijednu pobjedu.

Prvo je u razmaku od jedne minute Andrej Pandurević dvama pogocima Osijeku donio preokret, a do kraja dvoboja za domaćine su poentirali Goran Dakić u 37., Nikola Eror u 38., a Dakić je u posljednjoj minuti zabio svoj drugi pogodak za konačnih 5:1.

Alumnus – Square 0:4

Dubrovački Square u Zagrebu je svladao pretposljednji Alumnus s uvjerljivih 4:0 i nastavio gustu borbu za play-off. Dubrovčani su bolje otvorili susret te su do vodstva došli u vrlo ranoj fazi kada je precizan bio Mateo Vodopić na asistenciju Mare Đuraša, da bi na 2:0 povisio Hrvoje Cvjetković u 15. minuti.

U nastavak utakmice bolje je ušao Alumnus, ali je Alen Turk bio nesavladiv, a pitanje pobjednika riješio je Marinko Šamija. U 35. Alumnus je ubacio golmana- igrača, no nije uspio zabiti Dubrovčanima, koji su u Zagreb stigli bez tri bitna igrača te su u 40. preko Đuraša postavili na konačnih 4:0.