Maks Strumica 23:37 Veszprem
Veszprem

Veszprem ponovno lako protiv Maks Strumice

Simona Margetić • srijeda, 09.03.2016.

Kao i u prošloj utakmici, Maks Strumica nije pružala preveliki otpor prošlogodišnjem pobjedniku SEHA – Gazprom lige i finalist Lige prvaka, Veszpremu. U prošlom susretu odigrali su 50:16 u korist Veszprema, a ovaj puta rezultat je bio 37:23.

Samo dan nakon utakmice s Vardarom, Veszprem je odradio I susret s Maks Strumicom, jedinom momčadi koja ne zna za pobjedu u regionalnoj ligi. Ovog puta, Veszprem nije slavio s jako velikom razlikom, kao u prošlom susretu, ali sigurno da bi rezultat bio drugačiji da se nisu u utorak namučili s Vardarom.

Već u osmoj minuti Veszprem je bio na +6 (1:7) kada je siguran bio Andreas Nilsson. U istom tempu, u nezanimljivoj utakmici, nastavio je do kraja poluvremena, da bi u drugom dijelu samo nastavio tu dominaciju sa spremnim Mirkom Alilovićem među vratnicama.

Slaba ekipa Makedonaca morala se pomiriti s očekivanom razlikom i upisati poraz od 23:37. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Mirko Majić, Stefan Čizmović i Borče Sokolov, svaki s po sedam pogodaka, dok je Krste Kosteski među vratnicama zaustavio samo jednu loptu.

Kod gostiju, Cristian Ugalde sa 6/6 i Momir Ilić s 5/5 bili su najbolji strijelci Veszprema. Ivan Slišković dodao je dva pogotka, a Alilović je upisao 17 obrana protiv Maksa iz Strumice.