Zimski sportovi

Kingsi u produžetku svladali Capitalse, Colorado jedini slavio u 60 minuta

HINA • četvrtak, 10.03.2016.

Los Angeles Kings su, iako su ispustili prednost od 3-0, ipak sa 4-3 u produžetku pobijedili najbolju momčad NHL-a Washington Capitalse.

Pobjednički gol zabio je Jeff Carter 2:50 minute nakon početka produžetka nakon što su Kingsi ispustili prednost od 3:0 u zadnjoj trećini. Los Angeles je poveo sa 3-0 zahvaljujući pogocima Vincenta Lecavaliera, Jakea Muzzina i Milana Lucica postignutim u razmaku od devet minuta u prvoj trećini. To je prvi put ove sezone da su Capitals gubili sa 3-0 nakon prve trećine.Capitals (49-13-5) su odveli utakmicu u produžetak nakon što su T.J. Oshie, Nicklas Backstrom i Dmitry Orlov zabili po gol u zadnjoj trećini, ali su ipak stigli do poraza, prvog u zadnje četiri utakmice.

Kings su sada preuzeli vodstvo u Pacifičkoj diviziji, imaju bod prednosti ispred Anaheim Ducksa koji su poraženi od Colorado Avalencha sa 0-3.