Šesti poraz Cedevite u nizu u Euroligi, u Domu Dražena Petrovića slavila i Unicaja

Branimir Korać • četvrtak, 10.03.2016.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli prekinuti dugačku seriju poraza u Euroligi. U goste im je doputovala Unicaja koja je također u negativnoj seriji, međutim Španjolci su bili bolji i slavili su s 91:78...

Cedevitina forma već duže vrijeme nije na razini na kakvoj je u dijelu sezone bila i to se osjeti na rezultatima. U Euroligi je upisan čak šesti uzastopni poraz, pobjedom se osladila i Unicaja koja je u Zagrebu glatko slavila iako niti njezina forma nije dobra.

Španjolci su iskoristili prilične obrambene probleme Cedevite koja definitivno prima previše poena već neko vrijeme. I Unicaja je prebacila 90 poena i slavila s 91:78 te tako prekinula niz od čak šest uzastopnih poraza u ovom natjecanju.

Počelo je dobro za Cedevitu koja je već do polovice prve četvrtine pobjegla na 15:8, ali nakon toga uslijedila je serija pogrešaka u napadu, čak četiri napada u nizu Cedevita nije uputila šut prema košu i Unicaja je to kaznila i vratila se u utakmicu. Tricama Thomasa i Nedovića gosti su ubrzo došli do preokreta i poveli s 23:20 te zadržali vodstvo na kraju prve dionice.

U drugoj četvrtini Unicaja je održavala prednost, u nekoliko navrata bila je u plusu šest poena i upravo s tom razlikom otišla je na odmor nakon što je Thomas na samom kraju poluvremena pogodio za 48:42.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove probleme, vrlo teško je domaćin branio napade Unicaje koja je polovicom treće četvrtine po prvi puta na susretu stigla do dvoznamenkaste prednosti ubačajem Nedovića za 58:48 i Cedevitin brod opasno se nagnuo.

Nikako se domaćin nije uspio vratiti u utakmicu, sedam minuta prije kraja bilo je i čak plus 17 za Unicaju, u dva navrata u završnici i plus 18 te je bilo jasno tko će slaviti.

Završilo je 91:78 za goste kojima je prevagu donio napadački skok (13), konstantniji napad i veći broj raspoloženih igrača.

Kod Cedevite najistaknutiji bili su James White sa 16 poena (6/7 za dva, 1/3 za tri) te Jacob Pullen s 15 poena (2/5 za dva, 3/5 za tri). Kod Unicaje Jack Cooley upisao je 16 poena (5/7 za dva) uz deset skokova, a Nemanja Nedović dodao je 15 poena (3/5 za dva, 3/6 za tri) i pet asistencija.