Razigrani Zagrebaši potopili Vojvodinu za kraj regularnog dijela SEHA – Gazprom lige

Simona Margetić • subota, 12.03.2016.

MVM Veszprem i PPD Zagreb upisali su pobjede u svojim posljednjim utakmicama regularnog dijela SEHA – Gazprom lige. Zagrebaši su sjajnom izvedbom protutnjali kroz dvoranu u Novom Sadu, dok je Veszprem malo teže izašao na kraj s Tatran Prešovom.

Veszprem je u Prešov doputovao umoran, a na terenu su im nedostajali Laszlo Nagy, Gašper Marguč i Momir Ilić, što je rezultiralo napetom utakmicom. Tatran je s novom ekipom pokazao kako može zadati puno briga jednoj od najboljih momčadi Europe i na kraju je ostao minimalno poražen.

Tatran Prešov odlično je otvorio utakmicu protiv mađarskog Veszprema i pokazao zube od početka. Sve do 20. minute igralo se gol za golom, a ritam je prekinuo Isaias Guardiola , Veszpremovo pojačanje na poziciji desnog vanjskog, kada je bio siguran za 9:7. Vodstvo ipak nije dugo trajalo. Šest minuta kasnije Michal Kopčo uspio je poravnati na 11:11, ali Mađari su preko trojca Lekai-Palmarsson-Nilsson na predah otišli s 14:12.

Početkom drugog dijela momčad Xavija Sabatea popravila je svoju igru. U prve dvije minute otišli su na +4 (16:12) pogotka razlike, kada je siguran bio Mate Lekai. U tom tempu su nastavili sve do posljednjih pet minuta kada je Prešov napravio seriju od 3-0 i došao na -1 (25:26) u zadnjoj minuti pogotkom Tomaša Čipa.

Najefikasniji kod Tatrana bili su Dominik Krok i Viacheslav Sadovy svaki s po pet pogodaka, dok je dvojac Vernarsky-Čuprina obranio devet lopti. Kod Mađara najbolji su bili Aron Palmarsson s osam pogodaka i Lekai sa šest. Mirko Alilović i Roland Mikler svaki su obranili sedam lopti.

PPD Zagreb je pak u svojoj posljednjoj utakmici regularnog dijela s lakoćom svladao Vojvodinu. Vujini momci upisali su tako 14. pobjedu u regionalnom natjecanju ove sezone, a sada se okreću utakmici 1/8 finala Lige prvaka, koju igraju protiv vodeće momčadi Bundeslige, Rhein Neckar Loewena.

Velik dio posla u napadu odradio je od samog početka Dobrivoje Marković s četiri pogotka u prvih 12 minuta i +3 (7:4) za Zagrebaše. Vojvođanima nije ostalo ništa drugo nego prihvatit tempo koji je postavio hrvatski prvak pa su do kraja poluvremena gosti napravili prednost od devet golova (21:12) pogotkom Luke Šebetića u 30. minuti.

Potpuno ‘rasulo’ u igri Vojvodine uslijedilo je u nastavku. Zagrebaši su se u potpunosti razigrali, do 40. minute postavili 29:14 preko Antonija Kovačevića, a u 47. minute došli do prednosti od +20 (37:17) ponovno pogotkom Kovačevića. Vojvođani su do kraja nešto smanjili zaostatak pa je na semaforu stajalo 28:44.

Šebetić je bio najbolji sa sedam pogodaka, odmah iza njega Marković sa šest dok je Filip Ivić upisao deset obrana. S druge strane terena Nikola Arsenić upisao je devet pogodaka, a Luka Arsenić na golu je obranio sedam lopti.