Nikola Raič • nedjelja, 13.03.2016.

Nakon Evertona i Crystal Palacea, Watford je treći sudionik polufinala FA Kupa…

Arsenal je pobjedom protiv Hulla prekinuo crni niz od pet utakmica bez pobjede i izborio današnju utakmicu s Watfordom. No, nije se nastavio dobar niz kod domaćina, prije gostovanja kod Barcelone, Watford je savladao Arsenal s 2:1 i plasirao se u polufinale FA Kupa.

Arsene Wenger u najavi susreta istaknuo je važnost FA kupa:“Uvijek smo veliku važnost pridavali ovom natjecanju i usredotočeni smo samo na ovu utakmicu i Watford. Naravno da nismo odustali ni od prvenstva, a ni od Lige prvaka. Watford je odlična momčad koja ima dva sjajna napadača u Ighalu i Deeneyu, naši stoperi će morati biti izuzetno koncentrirani.“

Trener Watforda Quique Sanchez Flores oduševljen je što je njegova momčad u četvrtfinalu FA kupa i želi svojim navijačima koji će doći na Emirates priuštiti odličnu predstavu:“Sretni smo što imamo priliku igrati protiv Arsenala. Bit će to težak susret, ali i velika prilika za nas. S nama dolazi i naših 9000 navijača, oni su dodatni razlog da odigramo pravu utakmicu danas. Moja momčad je spremna, susretali smo se s velikim momčadima i igrali smo dobro, to moramo ponoviti i danas.“

Prvih 45 minuta proteklo je u znaku domaćina. Arsenal je dominirao u posjedu lopte svojom prepoznatljivom igrom. Kružili su oko zone Watforda i pokušavali ugroziti vrata Pantilimona. No, gosti su uspješno odolijevali svim pokušajima Arsenala te se na odmor odlazi bez pogodaka.

Na samom početku nastavka uslijedio je „hladan tuš“ za sve igrače i navijače Arsenala. Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, gosti su poveli. Strijelac za 0:1 bio je sjajni Ighalo na asistenciju Deeneya. Nisu se domaćini ni oporavili od prvog šoka, uslijedio je drugi.

Deeney je ponovno asistent, a za 0:2 zabija Guedioura<. Arsenal je i u nastavku napadao i kontrolirao loptu, ali igrači Watforda bili su nemilosrdni u svojim rijetkim prelascima centra. Do kraja susreta pokušali su domaćini doći do počasnog pogotka, i u tome su uspjeli u samoj završnici susreta. Dvije minute prije kraja Welbeck je zabio na asistenciju Özila, ali do ponovljene utakmice nisu došli.