Ivan Dodig bez problema do drugog kola Challengera u Irvingu

Branimir Korać • srijeda, 16.03.2016.

Ivan Dodig preskočio je prvu prepreku na Challengeru u Irvingu bez previše muke. Slovak Jozef Kovalik uspio je uhvatiti tek četiri gema...

Nakon što je završio s nastupom u Indian Wellsu, Ivan Dodig zaputio se u Irving gdje nastupa na tamošnjem Challengeru. U jakoj konkurenciji dobro je krenuo i upisao startnu pobjedu.

Prvi protivnik nije bio zahtjevan, igrao je protiv 182. igrača svijeta Slovaka Jozefa Kovalika i ubilježio vrlo uvjerljivu pobjedu u dva seta.

Za prolaz je trebao tek 72 minute, slavio je sa 6:2, 6:2 i našao se među 16 najboljih. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj i Dodig je očekivano slavio.

Drugo kolo donosi mu boljeg iz meča između Ilje Marčenka i Philippa Petzschnera što Dodigu pruža priliku za proboj u četvrtfinale.