CSKA pobjedom protiv Laboral Kutxe stigao na prvo mjesto u skupini

Petar Jenjić • četvrtak, 17.03.2016.

U prvoj utakmici današnjeg dana CSKA je na domaćem terenu slavio protiv Perasovićeve Laboral Kutxe rezultatom 90:78 i došao na prvo mjesto u skupini. Nando de Colo predvodio je ruski sastav s 19 koševa.

Ovo je bio dvoboj za prvo mjesto u skupini i dvoboj dviju ekipa s omjerom 7-3. U prvom susretu prije dva mjeseca momčad Velimira Perasovića slavila je rezultatom 81:71.

Početak utakmice nije bio pretjerano dobar ni s jedne strane zbog povećeg broja izgubljenih lopti. Posljednje dvije i pol minute prve četvrtine CSKA je završio serijom 10:0 (20:14). Ruski sastav nastavlja u istom ritmu, dok Laboral forsira sa šutem izvana koji je vrlo loš. Ubačajem Higginsa CSKA prvi puta dolazi na dvocifrenu prednost (28:18). Do kraja poluvremena prednost je narasla na +14 (40:26).

Do kraja utakmice pobjeda CSKA nije dolazila u pitanje. Gosti su se u nekoliko navrata spustili na -7, no više od toga nisu mogli.

Nando de Colo s 19 i Cory Higgins s 18 koševa bili su najbolji kod CSKA. Kod Laboral Kutxe Adam Hanga bio je najefikasniji s 19 koševa, a Fabien Causer ubacio je 11. Darko Planinić je za 8 i pol minuta zabio 4 koša te je skupio 2 skoka i asistenciju.