Ana Konjuh bez polufinala u San Antoniju, Njemica Friedsam bolja u tri seta

Branimir Korać • četvrtak, 17.03.2016.

Ana Konjuh upisala je poraz u četvrtfinalnom susretu na Challengeru u San Antoniju. Za protivnicu je imala Njemicu Anna-Lenu Friedsam koja je bila uspješnija u tri seta...

61. igračica svijeta Anna-Lena Friedsam zaustavila je Anu Konjuh u četvrtfinalu turnira u San Antoniju. U zanimljivom meču Konjuh je poražena u tri seta nakon više od dva sata igre.

Konjuh se uspjela vratiti u meč nakon što je izgubila prvi set, međutim u trećem setu Njemica je dominirala i na kraju zaključila ga novim breakom za pobjedu.

Bio je to drugi njihov međusobni dvoboj i prva pobjeda za Friedsam koja je poražena prije tri godine također u tijesnom meču u tri seta. Ovdje je ipak bila bolja sa 6:4, 4:6, 6:2.

Friedsam u polufinalu igra protiv bolje iz meča između prve nositeljice Darije Gavrilove i Alison Riske.