Veliki preokret Crvene zvezde za pobjedu na gostovanju u Malagi

Branimir Korać • subota, 19.03.2016.

S posljednja dva susreta petka zaključeno je 11. kola u TOP 16 Eurolige. Crvena zvezda i službeno je eliminirala Unicaju iz igre za prolaz nakon pobjede poslije velikog preokreta...

Unicaja - Crvena zvezda 72:78

Unicaja je definitivno ostala bez ikakve šanse za prolazak u četvrtfinale, a s druge strane Crvena zvezda ima velike šanse za doigravanje. Pobjeda u Malagi dovela ju je na prag prolaza, a izborena je velikim preokretom nakon zaostatka od čak 19 poena.

Činilo se da će Beograđani upisati poraz nakon vrlo skromnog prvog poluvremena, ali domaćin je u nastavku počeo padati, osjetilo se koliko problema ima s izostancima, a Crvena zvezda zaigrala je puno bolje.

Predvođena raspoloženim Stefanom Jovićem potpuno se vratila u utakmicu i u završnici uz četiri trice Simonovića u posljednjoj četvrtini, napravila je seriju 23:7 i pobjegla na 76:67.

Jović je susret završio sa 16 poena (3/6 za dva, 2/4 za tri), sedam asistencija i pet skokova, a po 12 poena dodali su Marko Simonović (4/7 za tricu) i Marko Gudurić (3/3 za dva, 2/3 za tri). Kod Unicaje Nemanja Nedović ubacio je 22 poena (4/7 za dva, 3/8 za tri), a Will Thomas 13 poena (6/9 za dva, 0/2 za tri) uz šest skokova.

Olympiakos - Žalgiris 74:59

Problema nije imao Olympiakos koji je u Pireju stigao do rutinske pobjede protiv Žalgirisa. Grci su se pokazali kvalitetnijim protivnikom i već uoči posljednje dionice sve je bilo jasno.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Olympiakos je imao ugodnih 58:41 i bez ikakvih problema održavao je prednost do kraja susreta čime je stigao do pete pobjede i ostao u igri za prolazak u četvrtfinale.

Odlična utakmica je iza Georgios Printezisa koji je ubacio 17 poena (4/7 za dva, 2/4 za tri), Kostas Papanikolaou dodao je 11 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri), a Othello Hunter 11 skokova. Kod Žalgirisa Ian Vougioukas ubacio je 14 poena (2/5 za dva) i uhvatio pet skokova, a Paulius Jankunas upisao je 12 poena (5/7 za dva) i uhvatio sedam skokova.