Reprezentacija - prijateljske utakmice, 23.03.2016, 18:00 h
Hrvatska
Hrvatska 2:0 Izrael
Izrael

Branimir Korać • srijeda, 23.03.2016.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u pripremnom susretu protiv Izraela. U zanimljivom dvoboju u Gradskom vrtu Hrvatska je slavila s 2:0 pogocima članova milanskog Intera Ivana Perišića i Marcela Brozovića...

Prvi nastup u 2016. godini, premijera novog dresa i početak pripremnog dijela uoči Europskog prvenstva. Hrvatska je u novom ruhu ušla u 2016. godinu i upisala pobjedu u Gradskom vrtu protiv Izraela s 2:0.

Na trenutke izgledalo je to vrlo dobro, posebno u igri prema naprijed, naravno, još je dosta posla na obje strane terena, ali Hrvatska je pokazala kvalitetu i zasluženo je slavila.

U prvom poluvremenu postigla je oba pogotka, učinili su to Interovci Ivan Perišić i Marcelo Brozović i na odmoru je već bilo 2:0.

Bilo je još prilika, mogla je Hrvatska do još kojeg pogotka, ali isto tako mogao je i Izrael koji je također prijetio i u otvorenom dvoboju u nekoliko navrata izigrao hrvatsku obranu.

Upravo je Izrael prvi došao do zicera i to već u trećoj minuti kada je vratnica spasila Subašića i to nakon ubačaja s desne strane kada se lopta odbila od Ćorluke i pogodila okvir gola.

Hrvatska je uzvratila pogotkom. U sljedećem napadu na drugoj strani Brozović je ubacio u 16 metara, a Perišić iz prve pogodio prvi kut izraelskog gola.

Nastavilo se s dobrom hrvatskom igrom prema naprijed pa je tako ubrzo zaprijetio Modrić udarcem sa 16 metara, a zatim i Mandžukić nakon što je odlično ubacio Kalinić.

Izraelci su ponovno umalo iskoristili nepažnju u hrvatskoj obrani, ovaj put lopta je ispala Subašiću, ali je Srna u posljednji čas izbio loptu.

Uslijedila je nova dobra prilika na drugoj strani, Perišić je ubacio, a lopta se od Gershona odbija u vratnicu. Bila je to najava novog hrvatskog pogotka, u 34. minuti Mandžukić iz blizine pogađa vratnicu, lopta se odbija do Brozovića koji zabija za 2:0.

U završnici prvog dijela Hrvatska ostaje bez Darija Srne koji zbog ozljede napušta igru, no čini se kako nije riječ o težem problemu.

U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala u potpuno novoj postavi, Izraelci su to iskoristili za nekoliko prijetnji više, međutim Kalinić je s nekoliko dobrih intervencija spriječio pogotke.

Ostalo je tih 2:0, Hrvatska je upisala pobjedu, a sljedeći ispit imat će protiv Mađarske.