U dramatičnoj završnici Laboral Kutxa bolja od Barcelone

Nikola Raič • srijeda, 23.03.2016.

12. kolo Top 16 Eurolige otvorile su Laboral Kutxa i Barcelona. U španjolskom derbiju slavila je momčad Laboral Kutxe sa 75:71...

Skupina F zasigurno će ponuditi samu dramu do posljednje sirene što se tiče prolaska među osam najboljih. Otpisan je samo Žalgiris, a siguran je samo moskovski CSKA. Večerašnjom pobjedom Laboral Kutxa je na omjeru 8:4, dok su gosti iz Katalonije na 50% učinka.

Nakon izjednačene prve četvrtine s iznimno malo poena, nastavak donosi bolju košarku. Pogotovo od strane domaće momčadi. Sve do sredine druge četvrtine igra se „koš za koš“, ali onda Laboral pojačava obranu i uspijeva napraviti seriju 10:1 i ostvariti lijepu prednost prije odmora. Barcelona se u završnici primaknula na 40:33.

Prvih 20 minuta obilježili su ponajbolji centri Europe. Kod domaćina je Bourousis ubacio 10 poena, a s druge strane odlično mu je parirao Ante Tomić s osam poena.

Unatoč dobrom otvaranju drugog dijela od strane Barcelone, Laboral ne dopušta ozbiljnije približavanje Kataloncima. Upravo suprotno, domaćini su uspjeli povećati svoju prednost na 11 razlike prije ulaska u posljednju četvrtinu i konačni rasplet susreta.

Posljednju četvrtinu Barcelona uspijeva napraviti zanimljivom. Nakon pet minuta igre dolaze na samo pet poena zaostatka, a dobra obrana dala je naslutiti da preokret nije daleko. Satoransky i Perperoglou dovode utakmicu u potpuni egal samo minutu kasnije.

U posljednje dvije minute Laboral ulazi s minimalnom prednošću koju zadržava do same završnice. U posljednjoj minuti prve poene zabija Blažič za plus tri domaćina, a nakon promašaja Olesona, Mike James s linije slobodnih bacanja zaključuje utakmicu.

Bourousis je još jednom predvodio domaćine do vane pobjede. Grk je završio utakmicu s 22 poena (8/15) i sedam skokova. Sjajnu podršku imao je u Mikeu Jamesu koji je dodao 14 poena (5/) i pet asistencija. Kod Barcelone Satoransky je ubacio 20 poena (8/14) i dodao šest asistencija. Tomić je malo igrao u drugom dijelu te je utakmicu završio s 10 poena (5/8) i tri skoka.