Brose svladao CSKA uz vrlo dobar nastup Radoševića, Lokomotiv Kuban lako protiv Zvezde

Petar Jenjić • četvrtak, 24.03.2016.

Lokomotiv Kuban i Brose Baskets upisali su domaće pobjede dok je gostujuću pobjedu upisao Panathinaikos koji je slavio u Turskoj u sklopu 12. kola Top 16...

Lokomotiv Kuban – Crvena zvezda 86:62

Crvena zvezda poražena je na gostovanju kod Lokomotiv Kubana, samo dva dana nakon utakmice protiv Cedevite. Beogradska momčad dobro je igrala u prvom dijelu utakmice. Prvu četvrtinu završili su na četiri koša minusa (19:15), a drugu četvrtinu otvorili su serijom 5:0. Lokomotiv je uzvratio sličnom mjerom, no Zvezda preko Marka Gudurića ponovno vraća prednost na svoju stranu.

Od tog trenutka Lokomotiv preuzima inicijativu i okreće rezultat. Do kraja utakmice prednost im samo raste i pobjeda nikako ne dolazi u pitanje.

Kod Lokomotiv Kubana Chris Singleton i Anthony Randolph ubacili su po 17 koševa, dok je Malcolm Delaney ubacio 19 koševa i dodao devet asistencija. Kod Zvezde je Marko Gudurić ubacio 13 koševa, a Terence Kinsey je dodao 10.

Darušafaka – Panathinaikos 84:86

Turski sastav bolje je otvorio utakmicu i držao prednost na svojoj strani. Dvojkom Reggieja Reddinga stigao je na 12 koševa prednosti (27:15) pretkraj prve četvrtine. Slična situacija odigrala se i u drugoj četvrtini sve do posljednje tri minute kada Grci rade 11:0 seriju i vraćaju se u utakmicu.

Nakon ubačaja Elliota Williamsa prvi puta dolazi i u vodstvo (44:46) prvi puta nakon uvodnih 0:2. Utakmica je do kraja bila u egalu.

Jamon Gordon zabija za izjednačenje s linije slobodnih bacanja minutu prije kraja (81:81). Miroslav Raduljica gubi loptu u napadu, da bi na šutu za tricu bio zaustavljen Scottie Wilbekin . Bio je stopostotan s linije slobodnih bacanja. Rezultat izjednačava Williams svojom tricom, a na semaforu ostaje 26 sekundi.

U akciji za tursku momčad ponovno je Wilbekin, međutim promašuje svoj šut i radi prekršaj na Williamsu koji je prethodno uhvatio loptu nakon skoka. Williams je precizan sa slobodnih bacanja, a Wilbekin je očajnički šutirao sekundu prije kraja, ali je bio neprecizan. Raduljica je bio najefikasniji kod grčkog sastava s 21 košem, dok je Williams ubacio 19. Semih Erden zabio je 18 koševa za Turke

Do nove pobjede stigli su i košarkaši Brose Basketsa, koji su kod kuće pobijedili CSKA 91:83 uz vrlo dobru rolu Leona Radoševića koji je zabio 14 koševa, kao i Nikos Zizis, dok je Nicolo Melli bio najefikasniji igrač Brosea sa 17 koševa. Kod CSKA Nando De Colo zabio je 21 koš, a Miloš Teodosić je dodao 19.