Cedevita odigrala najbolju utakmicu sezone i razbila Fenerbahče u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • petak, 25.03.2016.

Već otpisana Cedevita koja više nema šanse za prolazak u četvrtfinale Eurolige potpuno je nadigrala i neočekivano visoko svladala lidera skupine Fenerbahče s 89:59...

Najbolja momčad Top 16 Eurolige gostovala je u Domu Dražena Petrovića i nitko nije mogao predvidjeti ono što se dogodilo. Cedevita je odigrala briljantnu utakmicu, svoju najbolju ove sezone i iskoristila je loš dan gostiju za fantastičnu pobjedu 89:59.

Izuzev prestiža, Cedeviti ova pobjeda u natjecateljskom smislu ne znači puno, već je otpala iz svih kombinacija za prolaz, ali ostat će zapamćen ovaj nastup i ovaj rezultat. Fenerbahče je do ovog kola imao tek jedan poraz, Cedevita je bila na dnu skupine sa samo dvije pobjede, no susret to nije ničim pokazivao.

Momčad Veljka Mršića od prve do posljednje minute dominirala je parketom, nije popuštala i pregazila je Turke kojima je nedostajao Vesely, ali i bez njega imaju fantastičnu i snažnu momčad.

Već prva četvrtina dala je za naslutiti da gosti neće imati ugodnu večer i da će imati teži posao nego što su i sami očekivali. Sjajno je krenuo Marko Arapović koji je ubacio devet od prvih 15 poena Cedevite i dao je veliki doprinos u odvajanju te gotovo dvoznamenkastoj prednosti nakon prve dionice.

Nastavilo se u sličnom ritmu i do kraja prvog poluvremena, Cedevita je održavala kontrolu i svi pokušaji Fenera da se vrati u utakmicu bili su neuspješni. Na odmoru je na semaforu stajalo visokih 44:30 za domaćina.

Očekivala se bolja igra Fenerbahčea u drugom poluvremenu stoga je bilo ključno da Cedevita ne dopusti gostima ranu seriju i brzo hvatanje zaostatka, no dogodilo se suprotno. Domaćin je bolje otvorio drugo poluvrijeme, uspio se odvojiti na 20 razlike već nakon nekoliko minuta i već tada bilo je jasno da Fenerbahče neće imati puno razloga za zadovoljstvo.

Nanjušili su domaćini krv, punili su koš Fenerbahčea iz svih pozicija dok je nervoza u gostujućim redovima rasla i Turci su sve više tonuli. Završilo je plus 30, a moglo je i više.

Arapović je susret završio s 18 poena (6/9 za dva, 1/3 za tri), Miro Bilan dodao je 15 (4/5 za dva, 2/2 za tri) uz pet skokova, a James White ubilježio je 11 poena (2/5 za dva), pet skokova i pet asistencija.

Kod Fenerbahčea Ekpe Udoh s 11 poena (4/11 za dva) bio je jedini dvoznamenkasti.