Reprezentacija - prijateljske utakmice, 26.03.2016, 18:00 h, Budimpešta
1:1(0:1) Hrvatska
Mario Mandžukić 29'
Hrvatska

Branimir Korać • subota, 26.03.2016.

Hrvatska je odigrala i drugu prijateljsku utakmicu u ovom reprezentativnom terminu i nakon pobjede protiv Izraela, upisala je remi s Mađarima. Strijelac pogotka za Hrvatsku bio je Mario Mandžukić...

Adam Bogdan
46'
17
Nemanja Nikolić
46'
9
Adam Szalai
46'
6
Akos Elek
46'
13
Daniel Bode
80'
18
Zoltan Stieber
81'
Bernd Storck
8
(do 76')

Ante Čačić

Na velikim mukama bio je Ante Čačić uoči susreta u Budimpešti, igrači su otpadali jedan po jedan pa je tako uz startnih 11 na klupi imao dvojicu vratara od kojih je jedan bio bolestan te načete Lovrena i Srnu uz koje je na klupi sjedio još samo Alen Halilović.

Da stvar bude još gora, dvoboj s Mađarima bio je sve samo ne prijateljski, domaćin je išao dosta agresivno, posebno je to osjetio Domagoj Vida na kojeg su u dva navrata vrlo ružno nagazili i branič kijevskog Dynama tek će osjetiti posljedice mađarskih kopački.

Hrvatska je odigrala solidno prvo poluvrijeme i 40 minuta skromno drugo. Tek u završnici susreta malo se trgnula i zaigrala bolje, no većim dijelom drugog poluvremena izgledala je loše.

Ocijenite igru Hrvatske

ANKETA#694

Od početka susreta bilo je vidljivo da Mađari imaju veliki motiv, njima je ovo bio prvi susret nakon što su izborili plasman na Europsko prvenstvo, htjeli su se pokazati pred svojim navijačima u pravom svjetlu dok je Hrvatska odrađivala posao.

U prvom dijelu gotovo pola sata nije se ništa posebno događalo, a onda je iz prvog opasnog napada na susretu Hrvatska povela. Vrlo dobra akcija u kojoj je Perišić dobio loptu na lijevoj strani, odlično ubacio u peterac gdje na drugoj vratnici do nje dolazi Mandžukić i zabija za vodstvo.

Još jedan pokušaj imala je Hrvatska u prvom dijelu i to preko Perišića koji puca preko gola s ruba kaznenog prostora dok je s druge strane Mađarska uglavnom pokušavala udarcima izvan kaznenog prostora, manje-više bezopasno za Kalinića.

U drugi dio domaćin je krenuo vrlo agresivno, pritisnuo je od početka, ali u svoj toj želji da dođe do poravnanja, nije imao dovoljno individualne i momčadske kvalitete i nizao je pogreške u dodavanjima. Na svaku izgubljenu loptu Mađari su pokušavali odmah presingom je vratiti i Hrvatska nikako nije mogla povezati igru.

15 minuta prije kraja susreta ukazala se velika prilika za Hrvatsku. Nakon prekršaja nad Mandžukićem dosuđen je slobodni udarac na 17 metara u idealnoj poziciji, pucao je jedini naš igrač koji je ušao s klupe, Darijo Srna, no za koji centimetar promašio gol.

Što nije uspio Srna, uspio je najbolji mađarski igrač Balazs Dzsudzsak. Neposredno nakon Srninog promašaja, dosuđen je slobodni udarac za Mađare na 23 metra od gola, pucao je veznjak Bursaspora preko hrvatskog živog zida, nije idealno pogodio, ali bilo je dovoljno za poravnanje.

Do kraja susreta Hrvatska je bolje stajala na terenu, pokušao je jednom s ruba 16 metara Luka Modrić, no rezultat se nije mijenjao.

Ostalo je 1:1, Hrvatska u okrnjenom sastavu ostaje neporažena i u Budimpešti, zadovoljnija rezultatom nego nastupom.

• Showballs30.03.2016. u 03:57
    Možda, ali u trenutku kad na klupi imamo, nemalim dijelom i njegovom zaslugom, svega 3 igrača (ne računajući golmane), a pola vezne linije nam jedva stoji na nogama, on radi samo jednu zamjenu i to u 75. minuti uvodi "zakrpanog" Srnu?!Jedine dvije prijateljske pred Euro u kojima može isprobat nove... [više na forumu]
    Showballs
  • pikepiletina29.03.2016. u 23:56
    Mađari napravili 6 izmjena, a mi jednu?!
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik29.03.2016. u 17:56
    Bas me je nazivcirala ona obrana u drugom poluvremenu kada dodju u situaciju da ni loptu izbiti ne mogu. Imama osjecaj da jedni drugima smetaju i po principu slapstika samo jedan drugog gadjaju loptom. Bas odvratno. Onaj gol nije morao pasti. Kalinic je mogao ono braniti. Corluka bi se radije ubio... [više na forumu]