SEHA liga, završni turnir, polufinale, 01.04.2016, 20:30 h
RK Zagreb 24:26 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar nakon velike borbe svladao PPD Zagreb i pridružio se Veszpremu

Branimir Korać • petak, 01.04.2016.

Rukometaši Vardara igrat će u finalu SEHA lige gdje će im na drugoj strani stajati Veszprem. Nakon velike borbe svladali su PPD Zagreb s 26:24, iskoristili su padove Zagrebaša i uspjeli su zadržati prednost iako su u završnici igrali i s četiri igrača na parketu...

PPD ZAGREB - VARDAR 24:26 (10:12)

PPD Zagreb: Ivan Stevanović (5 obrana), Filip Ivić (3 obrane), Stefan Vujić, Tin Kontrec 4, Lovro Šprem, Luka Šebetić 4, Dobrivoje Marković 2, Luka Raković, Zlatko Horvat 6, Leon Šušnja, Josip Valčić 3, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 1, Sandro Obranović, Velko Markoski, Domagoj Pavlović 4.

Vardar: Arpad Šterbik (8 obrana), Strahinja Milić, Petar Angelov, Stojanče Stoilov 1, Matjaž Brumen, Alem Toskić 1, Dejan Manaskov 6, Jorge Maqueda 1, Igor Karačić 3, Alex Dujšebaev 5, Ilija Abutović, Luka Cindrić 4, Timur Dibirov 1, Sergej Gorbok 3, Danil Šiškarjev 1, Mijajlo Marsenić.

Nakon što je Veszprem imao hod po trnju protiv Meškova, ali ipak na kraju uspio slaviti, došao je red na PPD Zagreb i Vardar. Uslijedio je još jedan zanimljiv i dramatičan dvoboj u kojem je Zagreb ušao s minusom u završnicu i nije se uspio vratiti.

Zagrebaši su u Varaždin doputovali na krilima izbacivanja Rhein-Neckar Löwena iz Lige prvaka, ali nisu uspjeli takvu igru ponoviti i u ovom dvoboju. Prvih 15 minuta i zadnjih 15 minuta nisu bili dobri, u tom razdoblju bolje su se snašli Makedonci i na kraju su nagrađeni pobjedom.

Prvih 15 minuta donijelo je puno pogrešaka i nervoze na obje strane. U tom razdoblju Zagreb je postigao jedan jedini pogodak, no nisu niti Makedonci briljirali i u 15. minuti vodili su s tek 4:1. Ne može se reći da je ovakav rezultat bio zaslugom vratara, obrane su bile dobre, ali bilo je i dosta pogrešaka na obje strane.

Nakon tog vrlo skromnog i neefikasnog početka, do odlaska na odmor obje momčadi napadački su odigrale znatno bolje, a na poluvremenu Vardar je imao vodstvo 12:10.

Ulazak u drugi dio pripao je Zagrebu koji je brzo napravio preokret, pogotkom Pavlovića u 37. minuti uspio je povesti sa 16:14 i onda je uslijedilo loše razdoblje. Vardar je serijom 3:0 poveo pa se Zagreb nakratko vratio u vodstvo, ali tih 18:17 bilo je ujedno i posljednje vodstvo Zagreba na susretu.

Neko vrijeme Zagreb je držao korak s Vardarom, ali kada je u 56. minuti Šiškarjev ukrao loptu Josi Valčiću i zabio na prazan gol za 23:20, činilo se da je gotovo.

Međutim tu nije bio kraj. Zagreb je smanjio na 24:23, Vardar je imao dva igrača manje, no onda Dujšebaev zabija za 25:23. Nakon toga nastaje totalni kaos na parketu, do njega je došlo nakon što je Vardar postigao pogodak za 26:23, ali on je poništen zbog nepravilne izmjene. U jednom trenutku suci su se toliko pogubili da su otkinuli Vardaru i 25. pogodak te na semafor vratili 24:23 čime bi Zagreb imao napad za poravnanje, ali ipak su shvatili pogrešku i vratili rezultat na plus dva za Vardar.

Ostalo je 30 sekundi do kraja, Pavlović je brzo zabio za 25:24, ali nakon toga na drugoj strani još jednom zabija Dujšebaev i priči je kraj. Kod tog 26. pogotka Stevanović je bio na lopti, ali od lijeve noge ona se odbila u desnu i prešla gol liniju.

Vardar tako odlazi u finale gdje ga očekuje u nedjelju dvoboj protiv Veszprema za titulu regionalnog prvaka.