Cedevita upisala još jedan uvjerljivi poraz u Euroligi

Branimir Korać • petak, 01.04.2016.

U pretposljednjem kolu u TOP 16 Cedevita je visoko poražena na gostovanju u Ateni kod Panathinaikosa. Hrvatski prvak imao je očajno otvaranje utakmice poslije kojeg se nije uspio u potpunosti vratiti.

Cedevita odrađuje svoje posljednje euroligaške susrete ove sezone, a u Ateni je htjela pokazati kako ima kvalitetu i namučiti domaćina u nastojanjima da osigura plasman u četvrtfinale. Međutim od početka je sve krenulo krivim smjerom za goste, kasnije su se Mršićevi igrači trgnuli, ali bilo je već prekasno.

Bila je to velika večer za Panathinaikos, odlikovan je od strane Eurolige Dimitris Diamantidis, a nakon poraza Anadolu Efesa, Panathinaikos je prošao u četvrtfinale. Na sve se to nadovezao i sjajan ulazak u utakmicu u kojem je Cedevita potpuno razbijena i u takvim uvjetima i bolje momčadi od Cedevite teško bi nešto napravile protiv ovako raspoloženog Panathinaikosa.

Prvo poluvrijeme Cedevite bilo je za potpuni zaborav. Prva četvrtina završena je s poražavajućih 20:5, već na poluvremenu bilo je ogromnih 42:19, a ništa bolji nije bio niti ulazak u drugo poluvrijeme. Panathinaikos se vrlo brzo približio granici od 30 poena razlike i Cedeviti je prijetila nova katastrofa.

No uspjeli su gosti nakon toga nešto i odigrati, napravili su seriju 25:5, ali unatoč tome nisu se uspjeli posve približiti i zakomplicirati susret. U završnici je Panathinaikos vratio kontrolu nad susretom i bez većih problema priveo utakmicu kraju za pobjedu s visokih 76:60.

"To je ono što smo željeli i zašto treniramo. Ovo je još jedan korak prema našem cilju. Igrali smo dobro, a onda smo u jednom trenutku stali i to je potrajalo nekih pet minuta. Teško je to objasniti. Cedevita je euroligaška momčad, mladi su i imaju ponos. U drugom poluvremenu odigrali su vrlo dobrih deset minuta, ali mi smo ipak imali taj odličan početak susreta", rekao je nakon susreta Saša Đorđević.

Kod Cedevite jedini dvoznamenkasti bio je Marko Arapović koji je ubacio 11 poena (4/9 za dva, 0/2 za tri) i uhvatio osam skokova. Kod Panathinaikosa James Gist upisao je 15 poena (3/11 za dva, 2/3 za tri) i uhvatio devet skokova dok je Diamantidis u slavljeničkom nastupu ubilježio deset poena (2/5 za tri) i uhvatio šest skokova.