Real Madrid uhvatio posljednji vlak za četvrtfinale, Barcelona potvrdila mjesto među osam

Branimir Korać • petak, 08.04.2016.

Real Madrid i Barcelona osigurali su svoje mjesto u četvrtfinalu Eurolige pobjedama protiv Himkija i Žalgirisa. Panathinaikos nije uspio ostati u borbi za drugo mjesto dok je Laboral Kutxa doživjela visok poraz u posljednjem kolu u Bambergu...

Real Madrid - Himki 83:70

Utakmica biti ili ne biti u Madridu. Real Madrid i Himki u izravnom dvoboju odlučivali su o četvrtom mjestu i bilo je jasno da tko pobijedi ide u četvrtfinale.

Madriđani su bili bolji s 83:70 i izborili dvoboj protiv Fenerbahčea koji je već ranije osigurao prvo mjesto u drugoj skupini.

17 izgubljenih lopti gostiju, 15 ubačenih trica domaćina i na kraju ipak prolaz za Real Madrid u sezoni koja im u Europi nije išla prema očekivanjima. Madriđani su cijelim tijekom susreta imali kontrolu, u drugom poluvremenu većim dijelom održavali su dvoznamenkastu prednost te na kraju nije bilo neke neizvjesnosti

Real Madrid predvodili su Jaycee Carroll s 23 poena (4/4 za dva, 5/8 za tri) i Felipe Reyes s 18 poena (4/8 za dva, 2/4 za tri) i osam skokova.

Brose Baskets - Laboral Kutxa 89:69

Perasovićeva Laboral Kutxa visoko je poražena kod Brose Basketsa s 89:69. Domaćin je uoči posljednjeg kola imao teoretske šanse za prolaz, ali moralo se dosta toga poklopiti.

Domaćin se vrlo brzo odvojio i stvorio visoku prednost, serijom 15:0, stvorio dvoznamenkastu razliku i gosti se više nisu oporavili. Prednost je iznosila i više od 20 koševa razlike i pitanje pobjednika bilo je brzo riješeno.

Laboral Kutxa je unatoč ovom porazu završila kao druga u skupini i imat će prednost domaćeg terena u osmini finala dok se Brose Baskets oprostio od natjecanja.

U pobjedničkom sastavu Daniel Theis ubacio je 21 poen (6/9 za dva, 3/3 za tri), a Darius Miller dodao je 19 poena (2/7 za dva, 5/6 za tri). Leon Radošević za 14 minuta ubacio je osam poena (3/5 za dva) i uhvatio četiri skoka. Kod Laborala Jaka Blažič ubacio je 19 poena (3/4 za dva, 4/6 za tri) uz šest skokova, a Darko Planinić za osam minuta upisao je dva poena (1/1 za dva).

Žalgiris - Barcelona 59:66

Barcelona je osigurala prolazak u četvrtfinale nakon pobjede u Kaunasu protiv Žalgirisa 66:59. Domaćin nije imao šanse za prolaz i igrao je za prestiž dok je Barceloni ovo bila vrlo važna utakmica.

Iako Žalgiris rezultatski nije mogao puno dobiti, pružio je dobar otpor i Barcelona je morala uložiti dosta truda da izvuče pobjedu s ovog važnog gostovanja.

Ključnu ulogu igrao je Pau Ribas koji je u važnim trenucima pogađao šuteve za tri poena. U zadnjoj dionici domaćin je pokušavao zadržati priključak, no Barcelona je održavala vodstvo i zasluženo slavila.

Ribas je utakmicu završio s 14 poena (1/3 za dva, 4/4 za tri), a pratio ga je Joey Dorsey s 12 poena (5/5 za dva) i 13 skokova. Ante Tomić za 15 minuta ubacio je dva poena (1/3 za dva). Kod Žalgirisa Kaspars Vecvagars ubacio je 13 poena (2/4 za dva, 3/5 za tri) dok je Paulius Jankunas dodao 11 poena (4/13 za dva, 1/1 za tri) i devet skokova.

Anadolu Efes - Panathinaikos 91:86

Važna utakmica za Panathinaikos, nevažna za Anadolu Efes, ali na kraju ipak pobjeda za Turke koji su se vratili iz velikog minusa u kojem su bili u drugom dijelu.

Još jednu vrlo dobru utakmicu odigrao je Dario Šarić koji potvrđuje odličnu formu i šteta je što ga nećemo imati prilike gledati u četvrtfinalu s obzirom da Efes s omjerom 7-7 ispada.

S druge strane Panathinaikos nije uspio ostati u igri za drugo mjesto, završio je kao treći i igrat će protiv Laboral Kutxe koja će imati prednost domaćeg parketa.

Šarić je za 22 minute ubacio 15 poena (3/3 za dva, 2/7 za tri) i uhvatio sedam skokova, a Jon Diebler dodao je 13 poena (1/2 za dva, 3/5 za tri). Kod gostiju po 14 poena upisali su James Gist (4/7 za dva, 2/3 za tri), Nick Calathes (3/5 za dva, 2/4 za tri, deset asistencija, osam skokova) i Elliot Williams (7/13 za dva, 0/1 za tri).