Visokom pobjedom protiv Zvezde, Cedevita završila nastup u Euroligi

Petar Jenjić • petak, 08.04.2016.

ošarkaši Cedevite zaključili su nastup u Euroligi visokom pobjedom protiv Crvene Zvezde rezultatom 83:62. Vitamine je predvodio Jacob Pullen s 22 koša.

Cedevita je ugostila Crvenu Zvezdu u utakmici koja nema značaj ni za jednu, ni za drugu ekipu. Utakmica je bila i humanitarnog karaktera, a sav prihod od ulaznica otići će za obnovu vukovarskog vodotornja.

U izjavi uoči utakmice Veljko Mršić je rekao kako, iako utakmica nema nekakav značaj, da će njegova momčad dati sve od sebe da pobjedi: „Svaka naša utakmica protiv Zvezde nosi određeni naboj. Želimo pred našom publikom, u zadnjoj utakmici Eurolige, ostaviti što bolji dojam i odigrati najbolje što možemo. Trebamo dati sve od sebe da ostvarimo pobjedu.“

Cedevita je jako dobro ušla u utakmicu. Tricom Nemanje Gordić a povela je 14:7 i zaključila 7:0 seriju. Nakon ubačaja Luke Mitrovića , Cedevita preko Jacoba Pullena i Jamesa White prvi put vodi s dvocifrenom razlikom. Cedevita je u potpunosti kontrolirala utakmicu te je do kraja četvrtine svela Zvezdu na samo tri koša. Pullenu i Whiteu priključili su se Luka Žorić i Fran Pilepić te povećali prednost na 20 koševa. Pullen tricom sa zvukom sirene zaključuje prvo poluvrijeme (53:32).

Marko Simonović i Vladimir Štimac držali su Zvezdu da još dublje ne potone. Nakon što su se spustili na 16 koševa zaostatka, Mršić je zvao minutu odmora i Cedevita je poenima Mire Bilana vratila prednost na 20 razlike.

Nastavak nije ponudio nikakve značajnije promjene. Igralo se koš za koš, ali Zvezda se gotovo nikako nije spuštala ispod 20 koševa zaostatka. Cedevita je bila bolja i zasluženo stigla do visoke pobjede.

Jacob Pullen bio je najefikasniji s 22 koša, dok su Luka Žorić i Miro Bilan ubacili po 12. Kod Zvezde je Vladimir Štimac ubacio 18 koševa i skupio 11 skokova, dok je Tarence Kinsey zabio 11.