Miloš Teodosić vodio CSKA do slavlja nad Crvenom zvezdom u prvom četvrtfinalnom susretu

Petar Jenjić • utorak, 12.04.2016.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju košarkaši CSKA su na domaćem terenu slavili protiv Crvene Zvezde rezultatom 84:74. Najzaslužniji za to bio je Miloš Teodosić koji je ubacio 23 koša.

Košarkaš Crvene Zvezde Vladimir Štimac rekao je uoči utakmice: Trenirali smo naporno i spremali taktiku. Ovo su neke od najvažnijih utakmica u našim karijerama i moramo biti potpuno spremni.

Zvezda je jako dobro startala u utakmicu te tricama Stefana Jovića i Nemanje Dangubića povela s 9:2, a nakon toga ruska klupa bila je prisiljena zvati minutu odmora. Međutim CSKA vrlo brzo uzvraća te u konačnici se ubačajem Nikite Kurbanova vraća u prednost. Naredne minute protekle su u promašajima i greškama s obje strane. Nakon što su domaćini preuzeli vodstvo, naredne minute su protekle u igri koš za košem.

U drugoj dionici CSKA je održavala prednost preko Miloša Teodosića i Aarona Jacksona. Srpski košarkaš u dresu ruskog sastava nastavio je držati svoju momčad u vodstvu. Košem Quincyja Millera Zvezda se koncem poluvremena primakla na četiri koša zaostatka.

Kyle Hynes doveo je moskovsku momčad u prvu dvocifrenu prednost početkom nastavka da bi Jović s novom tricom i Tarence Kinsey vratili na šest koševa razlike. Teodosić je s druge strane uzvratio s novih pet poena i vratio 11 koševa razlike. Zvezda ponovno uzvraća te košem Štimca smanjuje na pet razlike, no Nando De Colo prekida seriju Zvezde (63:56) te je to bio konačan rezultat treće četvrtine.

CSKA je održavala prednost u posljednjoj četvrtini da bi se tricom Kurbanova vratila na deset koševa razlike. Zvezda se spustila na pet koševa zaostatka, no više od toga nije išlo pa je tako CSKA stigao do prve pobjede u ovom četvrtfinalnom ogledu.

Miloš Teodosić zabio je 23 koša, dok je Kyle Hines ubacio 21 za CSKA. Kod Zvezde su Stefan Jović i Quincy Miller ubacili po 14 koševa.