Fenerbahče u posljednjih deset minuta iskontrolirao utakmicu i poveo protiv Real Madrida

Branimir Korać • utorak, 12.04.2016.

Fenerbahče je pred fanatičnim navijačima u Istanbulu stigao do prednosti u četvrtfinalnoj seriji protiv Real Madrida. U prvom dvoboju ove zanimljive serije Turci su slavili s 75:69...

Nakon fantastične prošle sezone, Real Madrid pokazao je dosta slabosti ove sezone pa tako niti u četvrtfinalnu seriju protiv Fenerbahčea nije ušao kao favorit. Turci imaju prednost domaćeg parketa, bolje izgledaju na terenu i upisali su zasluženu pobjedu u prvom susretu četvrtfinalne serije.

Fenerbahče je odradio sjajnih prvih 20 minuta, potpuno je ukočio goste i na odmoru je imao dvoznamenkastu prednost da bi Real Madrid uspio odgovoriti u trećoj dionici i vratiti se u utakmicu.

Previše su gosti griješili u prvom poluvremenu da bi mogli računati na kvalitetniji rezultat. Fener je na odmor odnio vodstvo 41:29, ali nije zadržao takvu razinu igre i početkom drugog dijela.

Vratili su se gosti u igru i uspjeli su u zadnju dionicu ući sa samo poenom zaostatka, pružili su si priliku za važnu pobjedu, ali nisu je iskoristili.

Fenerbahče je na krilima Kostasa Sloukasa stvorio prednost i Real Madrid do kraja susreta nije imao niti jedan posjed za poravnanje i brisanje zaostatka.

"Ovo je odličan početak, ali moramo spustiti glave. Za dva dana pred nama je nova važna utakmica i moramo doći do 2-0. Očekuje nas sigurno drugačiji dvoboj, morat ćemo biti bolji i ne smijemo nastaviti raditi pogreške kao u ovom susretu", rekao je nakon susreta Sloukas.

Jan Vesely nedostajao je domaćinu, ali i bez obzira na to, Fenerbahče je slavio. Sloukas nje ubacio 17 poena (6/7 za dva, 1/1 za tri), a isti broj poena ubacio je Bogdan Bogdanović (3/6 za dva, 2/4 za tri, pet asistencija). Kod poraženih Felipe Reyes ubacio je 13 poena (4/6 za dva, 0/1 za tri) uz šest skokova, a po 12 poena dodali su Sergio Rodriguez (1/4 za dva, 3/5 za tri) te Sergio Llull (4/5 za dva, 0/7 za tri, pet asistencija).