Branimir Korać • četvrtak, 14.04.2016.

Posljednji par četvrtfinala Eurolige koji je krenuo u svoju seriju donio je u konačnici i najuvjerljiviju pobjedu. Perasovićeva Laboral Kutxa glatko je svladala Panathinaikos i povela s 1-0...

Iako se upozoravalo na vruću atmosferu u Vitoriji i snagu Laboral Kutxe na svom terenu, Panathinaikos ipak nije izdržao. Perasovićeva momčad upisala je uvjerljivu pobjedu 84:68.

Nakon što se domaćin odvojio u drugoj četvrtini, sve je išlo prema jednom ishodu. Panathinaikos nikako nije pronalazio rješenje, vanjski šut uopće ga nije služio i izuzev Raduljice koji je radio nered u reketu, nije imao raspoloženih igrača.

Završilo je plus 16 za Laboral Kutxu, a moglo je i uvjerljivije da je bilo potrebe.

"Puno energije uložili smo u ovom susretu, no moramo priznati da oni jednostavno nisu bili raspoloženi kao što obično jesu. Pobijedili smo pokazavši hrabrost, posebno u drugoj dionici kada smo počeli vjerovati u pobjedu. Završnica susreta bila je mirna za nas, ali siguran sam da nas u petak očekuje puno teža i kompleksnija utakmica", smatra Perasović.

U njegovoj momčadi Darius Adams ubacio je 20 poena (3/5 za dva, 4/12 za tri), Ioannis Bourousis 15 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri) uz šest skokova, Mike James 11 poena (1/2 za dva, 2/4 za tri) uz šest asistencija, a Adam Hanga deset poena (2/4 za dva, 2/4 za tri). Darko Planinić za 13 minuta dodao je sedam poena (2/5 za dva) i četiri skoka.

Kod Panathinaikosa Miroslav Raduljica ubacio je 21 poen (8/13 za dva) i uhvatio šest skokova dok je Marquez Haynes ubacio 11 poena (2/3 za dva, 2/4 za tri).