Šuterski vrlo raspoložena Barcelona razbila Lokomotiv Kuban uz double-double učinak Tomića

Petar Jenjić • petak, 15.04.2016.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici košarkaši Barcelone stigli su do prve pobjede rezultatom 66:92. Ante Tomić odigrao je vrlo dobru utakmicu te u pobjedu svoje momčadi ugradio 12 koševa i deset skokova.

Šuterski vrlo raspoložena Barcelona nije imala problema doći do pobjede u ovoj utakmici. Tek je prva četvrtina rezultatski bila izjednačena, da bi u nastavku susreta Barcelona ubacila u brzinu više i stigla do pobjede. Zabili su čak 16 trica iz 26 pokušaja što je vrlo visokih 61%.

Barcelona je dobro ušla u utakmicu i s nekoliko laganih poena iz kontri i polukontri stigla na šest koševa prednosti nakon četiri minute igre pa je Georgios Bartzokas pozvao minutu odmora. Iako su imali i osam razlike, Lokomotiv se vrlo brzo vraća u egal, a tricom Malcolma Delaneyja dolazi u vodstvo (19:18). Prednost nije dugo trajala jer Barcelona vezala dvije trice i vratila se u prednost.

Od te trice Lokomotiv je ostao dugo bez koša, što je španjolski sastav iskoristio pa je zakucavanjem Samarda Samuelsa prvi puta došao na dvocifrenu prednost i doveo Lokomotiv u probleme. Seriju 15:0 prekinuo je tricom Anthonyja Randolph. Odličan šut za tri imala je Barcelona, preko 50% i to je koristila na najbolji mogući način. Juan Carlos Navarro donio je Barceloni okruglih 20 razlike pretkraj prvog poluvremena. Do kraja susreta Barcelona nije imala problema zadržati prednost te izjednačiti seriju.

Juan Carlos Navarro bio je najefikasniji kod Barcelone sa 18 koševa, dok su Tomaš Satoransky i Stratos Perperoglu ubacili po 12 koševa. Satoransky je skupio i deset asistencija. Ante Tomić također je odigrao vrlo dobru utakmicu. Uz 12 postignutih koševa skupio je deset skokova i tri asistencije za 22 minute provedene na parketu. Kod Lokomotiva Malcolm Delaney je zabio 19, a Anthony Randolph 17 koševa. Dontaye Draper ubacio je pet koševa.