PPD Zagreb uvjerljivom pobjedom otvorio Ligu za prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2016.

Nakon završetka regionalnih obaveza, započelo je natjecanje u Ligi za prvaka rukometaša. U prvom kolu domaćini su upisali očekivane pobjede...

Rukometaši PPD Zagreba imali su uvjerljiv i autoritativan ulazak u Ligu za prvaka, ugostili su u Kutiji šibica Umag i pregazili ga s 44:20. U potpuno neravnopravnoj utakmici domaćin je ozbiljno odradio posao i već na poluvremenu imao visokih 22:8.

Dvoboj protiv Umaga nije mjerilo, ali teško da će itko zaprijetiti Zagrebu i ove sezone. Ovaj dvoboj bio je posve jednosmjeran, a domaćin je u njega ušao bez Šandrka, Stepančića, Obranovića, Mihića, Šprema i Šebetića.

Filip Ivić bio je raspoložen sa 16 obrana, a od strijelaca treba istaknuti Kovačevića koji je postigao osam golova, Markovića i Rakovića koji su dodali po šest te Mandalinića i Vrdoljaka s po pet pogodaka. Kod Umaga Valentino Ravnić bio je strijelac sedam puta.

Nexe je ugostio Zamet, slavio je s 32:27, ali nije se prošetao do pobjede. Zamećani su odigrali solidnu utakmicu, u završnici su zaostajali samo dva pogotka, ali domaćin je onda s tri gola u nizu dovršio posao.

Na poluvremenu je bilo malih 13:12 za Nexe, Našičani su na početku drugog dijela otišli na plus pet, ali Riječani su uspjeli spriječiti još veće odvajanje i držali su dvoboj u neizvjesnijim vodama.

Vedran Zrnić bio je prvo ime kod domaćina s osam postignutih pogodaka, a kod gostiju Luka Kovačević i Petar Jelušić postigli su po šest.

Slično je bilo i u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin također s plus pet svladao Dubravu. Završilo je 35:30, a i ovdje su gosti u zadnjih deset minuta bili na samo dva gola zaostatka.

Međutim niti Zagrepčani nisu uspjeli dodatno pritisnuti i zaprijetiti favoriziranom domaćinu i na kraju su upisali poraz.

U domaćem sastavu Ivan Horvat postigao je osam pogodaka, a po šest su dodali Ante Tokić i Vedran Huđ dok je Matija Špikić upisao 14 obrana. Kod Dubrave Luka Vinković postigao je osam pogodaka, a po pet su dodali Lovro Jotić i Marin Buneta.