CSKA slavio i u trećoj utakmici u Beogradu te došao do plasmana u polufinale

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.04.2016.

Košarkaši CSKA prvi su polufinalisti Eurolige. Slavili su protiv Zvezde i u trećoj utakmici rezultatom 71:78. Predvodio ih je Nando de Colo sa 20 koševa.

Košarkaš Zvezde Nemanja Dangubić uoči utakmice je rekao: „Igramo pred svojom publikom i jako smo motivirani da pobijedimo. Čak i bez Teodosića i De Cola mogu sastaviti vrlo jaku petorku.“

S druge strane Andrej Voroncevič kaže: „Znamo kako igrati pod pritiskom. Trebamo izaći na teren i igrati svoju igru i ne bi trebalo biti problema da dođemo do pobjede.“

Crvena Zvezda ulazi u susret jača za Marka Gudurića koji se vraća nakon bolesti, dok kod gostiju i dalje nema Joela Freelanda i Viktora Hrjape.

Iako je CSKA slavio u prva dva susreta, oba su bila vrlo zanimljiva i napeta. Posebno prošla, kada je ruski sastav slavio s košem prednosti. Jedna i druga ekipa su dobro izanalizirane i nikakvih nepoznanica nije bilo.

Kao i u prethodnim utakmicama Zvezda je odlično parirala Rusima, a poslije prvih deset minuta vodili su 21:18.

Nemanja Dangubić s jedne i Nando De Colo s druge strane bili su najrazigraniji pojedinci svojih momčadi. Iako su imali prednost veći dio poluvremena, CSKA je s košem prednosti otišla na odmor.

Treću dionicu CSKA je imao potpuno pod kontrolom, dok Zvezda nije znala kako uzvratiti. Na ulazu u posljednjih deset minuta prednost ruskog sastava iznosila je 12 razlike (59:47).

Iako je Zvezda serijom 11:2 stigla na samo koš zaostatka, CSKA je ipak nije dozvolio iznenađenje. Ubačajima Coryja Higginsa i Nikite Kurbanova vrlo brzo su se vratili na pet razlike i tu je utakmici bio kraj.

Nando de Colo bio je najefikasniji kod momčadi CSKA sa 20 ubačaja, a slijedili su ga Nikita Kurbanov i Miloš Teodosić sa po 12 koševa. Kod Zvezde Quincy Miller je zabio 15 koševa, Vladimir Štimac 12, a Nemanja Dangubić 11 ubačaja.