PPD Zagreb rutinski izašao na kraj s Nexeom

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.04.2016.

Drugo kolo Lige za prvaka rukometaša donijelo je derbi između PPD Zagreba i Nexea, a hrvatski prvak bez većih problema stigao je do visoke pobjede. U ovom kolu uspješni su bili i Varaždin i Dubrava...

Već drugo kolo Lige za prvaka ponudilo je Našičanima priliku da vide mogu li nekako poremetiti planove Zagrebu. Kao što se i pretpostavljalo, vrlo teško. PPD Zagreb, iako glavom u susretu protiv PSG-a, upisao je uvjerljivu pobjedu 31:23.

Domaćin je potpuno kontrolirao susret, a sve je prelomio serijom 10:3 sredinom drugog poluvremena kada se odvojio na dvoznamenkastu razliku i nakon toga bez problema održavao visoku prednost.

Vratari na obje strane u ovom susretu nisu briljirali, no obrana domaćina bila je kudikamo kvalitetnija te su Našičani limitirani na 23 pogotka.

PPD Zagreb predvodili su Mandalinić s osam golova te s po pet Horvat, Josip Valčić i Kovačević. Kod Nexea najefikasniji bio je Mirko Herceg s četiri gola.

Varaždin je odnio bodove s gostovanja u Rijeci, a Zametu nije pomoglo niti 11 obrana Slavića. Vratari Zameta imali su 16 obrana dok je na drugoj strani Špikić imao šest, ali bez obzira na to Varaždin je slavio s 32:26. Susret je odlučen početkom drugog poluvremena, Zamet je vrlo loše otvorio drugi dio i nakon 14:14 na odmoru, Varaždin je za deset minuta bio na plus pet.

Martin Marčec sa sedam golova predvodio je goste, a po pet su dodali Marin Šipić i Kevin Lind. Na drugoj strani šest pogodaka postigao je Mateo Hrvatin, a pet Filip Glavaš.

Do gostujuće pobjede došla je i Dubrava koja je slavila u Umagu s 36:30. I ovdje je na odmoru bilo sve otvoreno, gosti su vodili s tijesnih 15:14, ali u drugom dijelu nisu pružili domaćinu priliku za preuzimanje vodstva. Svih 30 minuta Zagrepčani su bili u prednosti i zasluženo slavili.

Predvodili su ih Ivan Vida s osam golova, Luka Vinković sa sedam, Ante Babić sa šest te Lovro Jotić s pet golova. Najraspoloženiji kod Umaga bili su Vlado Matanović s deset pogodaka i Valentino Ravnić sa sedam.