Randolph sredio Barcelonu u produžetku i osigurao petu utakmicu Lokomotivu

Nikola Raič • četvrtak, 21.04.2016.

Fenomenalnu utakmicu gledali smo u Barceloni, a nakon produžetka Lokomotiv je slavio s konačnih 92:80...

Barcelona je večeras imala priliku izboriti svoj 15. put na Final Four otkako je, 1988., uveden takav format završnice. Na putu im je još uvijek stajao Lokomotiv Kuban koji se našao u neugodnoj situaciji imperativa pobjede na jednom od najtežih parketa u Europi. No, iako su gotovo prokockali sve što su imali u samoj završnici, Lokomotiv je odigrao odličan produžetak i izborio petu utakmicu na svom parketu.

Rusi su sjajno ušli u utakmicu, ne pokazujući nikakve znakove straha ili nervoze unatoč teškoj situaciji u kojoj su se našli. No, iako su vodili i šest razlike, do kraja četvrtine ta prednost se istopila na samo dva poena.

U drugu četvrtinu Barcelona ulazi puno bolje, serijom 6:0 okreće rezultat u svoju korist, ali Lokomotiv nije odustao od svog plana igre i ponovno vraćaju prednost. Do kraja poluvremena gledamo čvrstu, izjednačenu, pravu Play off košarku u kojoj se bolje snalazi Lokomotiv i na odmor odlazi s pet poena prednosti.

U trećoj četvrtini gledamo sjajne obrane i s jedne i s druge stane. Ona Barcelonina je nošena punom dvoranom bila ipak nešto čvršća i uz bljeskove Navarra i Abrinesa, domaćini su napravili seriju 9:0 i u posljednju četvrtinu ulaze s plus tri. Pogotovo je bila impresivna trica Lá Bombe u svom stilu, iz izolacije, s osam metara, 15 sekundi prije isteka četvrtine za zaključenje serije.

Na početku posljednje četvrtine Claver vraća Lokomotiv u utakmicu. Prvo je tricom s istekom vremena spasio izgubljeni napad, zatim zabija i u idućem napadu, a svoju rolu završava sjajnom blokadom na drugom kraju parketa. Lokomotiv je tako došao na plus tri, šest minuta do kraja susreta.

Popustila je Barcelonina obrana u posljednjoj četvrtini, noge su postale sporije, a Lokomotiv je puno lakše dolazio do koševa. Randolph zabija za plus šest dvije minute prije kraja. Barcelonu u igru vraća Tomić dodatnim bacanjem nakon polaganja.

15 sekundi do kraja, na minus tri, Tomić zabija oba slobodna bacanja i dovodi svoju momčad na minus jedan i osigurava „penal“ završnicu. Janning mirno polaže svoj ispit i vraća gostima prednost od tri razlike. Navarro vraća na minus jedan, a Randolph zabija samo jedno i daje priliku Navarru da vrati Barcelonu u utakmicu.

Ishod Navarrovog prodora, okreta, koraka u natrag u visini linije slobodnog bacanja i skok šuta, četiri sekunde prije kraja, naravno, znate. Produžetak.

Dodatnih pet minuta ponudilo je odličnu košarku, a konce u svoje ruke kod gostiju preuzeo je Randolph. Prvo zabija pet poena, a zatim sjajno asistira Janningu za novu tricu gostiju i plus šest. Nakon nove obrane Lokomotiva, Randolph zakucava pa zabija tricu za rješenje utakmice i osigurava majstoricu svojoj momčadi.

Lokomotiv je do velike gostujuće pobjede odveo Randolph koji je ubacio 28 poena (11/17) i uhvatio sedam skokova. Njegov učinak dodatno dobiva na važnosti kad znamo da je u produžetku ubacio 10 i asistirao za tri poena, od ukupnih 16 Lokomotiva. Do produžetka je fantastičnom Randolphu pomogao Claver koji je ubacio 17 poena (7/12) i uhvatio 10 skokova.

Kod Barcelone je najefikasniji bio Navarro s 19 poena (7/16) i četiri asistencije, dok je Tomić za 28 minuta na parketu dodao 18 poena (4/10) i uhvatio šest skokova.