PSG već u prvom susretu riješio pitanje prolaska u polufinale

Branimir Korać • subota, 23.04.2016.

Rukometaši PPD Zagreba u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka upisali su vrlo visok poraz od PSG-a. Parižani su slavili s 28:20 i imaju nedostižnu prednost uoči uzvrata u Parizu...

PPD Zagreb - PSG 20:28 (13:16)

PPD Zagreb: Ivan Stevanović, Filip Ivić (8 obrana), Stanko Sabljić 1, Stefan Vujić 4, Tin Kontrec 2, Lovro Šprem, Dobrivoje Marković, Luka Raković, Zlatko Horvat 3, Leon Šušnja, Josip Valčić 1, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 4, Velko Markoski, Antonijo Kovačević 3, Domagoj Pavlović 2.

PSG: Patrice Annonay, Thierry Omeyer (12 obrana), Fahrudin Melić, Henrik Mollgaard, William Accambray, Igor Vori 5, Benoit Kounkoud, Robert Gunnarsson, Luc Abalo 5, Luka Karabatić, Mikkel Hansen 9, Daniel Narcisse 1, Sergij Onufrijenko 1, Samuel Honrubia 1, Nikola Karabatić 6, Jeffrey M'Tima.

Oslabljeni Zagreb nije uspio iznenaditi PSG, pa čak niti izboriti aktivan rezultat za uzvrat. Plus osam Parižana bilo bi previše i za puno jače momčadi, one najbolje, no PPD Zagreb može biti ponosan na svoj europski put. Izbacio je Rhein-Neckar Löwen, došao do četvrtfinala, a tamo jednostavno naletio na boljeg.

Problemi na poziciji desnog vanjskog bili su itekako očiti, krpali su se Zagrebaši na sve načine, Horvat je još i solidno krpao tu rupu, no protiv PSG-a za pravi otpor kroz svih 60 minuta, potrebna je kompletna momčad i to dobro raspoložena.

Parižani su jednostavno kažnjavali svaku pogrešku koja je napravljena, bilo je situacija u kojima je Zagreb izgledao dobro, imao i priliku za vodstvo u drugom dijelu, međutim na kraju ipak nije uspio svih 60 minuta zadržati tu visoku razinu igre.

Od početka su gosti imali kontrolu nad rezultatom. Stevanović nije dobro ušao u utakmicu, nedostajale su njegove obrane, ali niti obrana domaćina nije bila dovoljno agresivna, ostavljala je Hansena na šutu, a kada bi i izašla prema igraču, Vori je ostajao potpuno sam na crti.

Odvojili su se Parižani vrlo brzo na četiri razlike, imali su tijekom prvog poluvremena i plus pet da bi se na odmor otišlo sa 16:13 za PSG.

Najbolje razdoblje Zagrebove igre bilo je ono u prvih 15-ak minuta drugog dijela. U tom razdoblju Ivić je skupio nekoliko obrana, obrana je dobro funkcionirala, a u napadu je bilo dovoljno mirnoće i strpljenja.

Dovelo je to Zagreb do poravnanja, uslijedila je igra gol za gol da bi kod 18:18 Zagreb imao kontranapad za prvo vodstvo na susretu, no Karabatić se sjajno vraća i izbija loptu Kovačeviću te kontra ostaje nerealizirana.

I tu se susret lomi. Umjesto da Zagreb dođe do vodstva i PSG krene u hvatanje zaostatka na postavljenu obranu, dogodilo se posve suprotno. Parižani su odgovorili brzim napadom, oni su poveli i tu su počeli stvarati razliku. Do kraja susreta postigli su deset pogodaka, PPD Zagreb samo dva i PSG odnosi na uzvrat ogromnih 28:20.

Kraj, PSG je već u prvom susretu riješio pitanje prolaza.

20:28 Karabatić.

Ne zabija ni Raković sedmerac. Minuta i pol do kraja.

20:27 Potpuni pad Zagreba. Narcisse.

20:26 Najviša prednost PSG-a. Hansen.

20:25 Mandalinić u blok i od bloka ravno u kontru za Abaloa.

20:24 Hansen s igračem više, isključen je Horvat.

20:23 Cepelin Horvat za Vujića za minus tri.

19:23 Abalo s krila za održavanje prednosti.

19:22 Josip Valčić.

Omeyer opet brani, Horvat je probao izvana.

Omeyer dvije obrane u jednom napadu i isključenje Markoskog. Vori odmah zabija za plus četiri.

18:21 Abalo za tri gola prednosti. Ponovno Parižani bježe.

18:20 Hansen.

Omeyer brani Vujiću.

18:19 I umjesto vodstva Zagreb, Karabatić zabija za vodstvo PSG-a.

Kovačević u kontri gubi loptu, ništa od prvog vodstva Zagreba.

18:18 Neobranjivo Mandalinić, sjajan skok šut.

Omeyer brani sedmerac Horvatu.

17:18 Dugačak napad Parižana, Karabatić na kraju zabija.

17:17 Pavlović ponovno za poravnanje!

16:17 Vori je jednostavno otresao Kontreca i zabio za novo vodstvo.

16:16 Vujić!

Još jedna obrana Ivića!

15:16 Vraća se Zagreb, Horvat iz sedmerca.

Ne zabija niti Hansen, napad Zagreb.

14:16 Stanko Sabljić s čovjekom manje i Ivić brani Karabatiću.

Počelo je drugo poluvrijeme, odmah Kontrec isključenje.

Poluvrijeme 16:13 za Parižane, Hansenov pogodak nije priznat zbog isteka vremena.

13:16 Kovačević odlično s krila u bliži kut.

Vori drugo isključenje.

12:16 Vujić smanjuje.

11:16 Hansen kao na treningu, sam s deset metara.

Ivić skida zicer. Omeyer odmah uzvraća, Vujić je pucao iz teške pozicije.

11:15 Vujić.

10:15 Još jedan loš napad Zagreba, lopta u ruke Omeyeru i nakon toga kontra za laganu realizaciju Abaloa.

10:14 Gubi Kovačević loptu, odmah ide kontra i Abalo zabija.

10:13 Ali ostaje Hansen sam na šutu i to je obično gol.

10:12 Proradio je Ivić, dvije vezane obrane i gol Kovačevića iz kontre. Odmah i Mandalinić za minus dva!

8:12 Horvat još jednom s vanjske pozicije.

7:12 Nema Zagreb rješenje za napad Parižana. Hansen.

7:11 Kovačević s krila.

6:11 Opet Vori sam na crti.

6:10 Mandalinić smanjuje.

5:10 Šušnja zabija uz prijestup i onda, naravno, na drugoj strani Vori za 9:5. Umjesto minus dva, PSG ide na plus pet. U 30-ak sekundi od potencijalnog povratka do ružnih pet razlike. Hansen.

Prva obrana Ivića, ali i dalje Parižani imaju dosta prostora za šuteve izvana.

5:8 Pavlović s igračem manje.

Promjena na golu, ulazi Ivić umjesto Stevanovića.

4:8 Nikola Karabatić.

Tonči Valčić dvije minute. Treće isključenje Zagreba, a ni pola prvog poluvremena.

4:7 Napokon pogodak Zagreba, Horvat.

3:7 Nije dobro, Zagreb je igrao četiri minute s igračem manje i nije uspio ništa napraviti u napadu osim onog cepelina, s druge strane nema pomoći vratara i Parižani sve što su uputili prema golu ušlo je.

3:6 Izgubljena lopta, Honrubia zabija iz kontre, a Mandalinić zarađuje isključenje.

3:5 Drže Parižani prednost.

3:4 Kontrec ponovno.

2:4 Činilo se da će Zagreb ostati bez lopte, ali onda je Mandalinić na dodavanje Horvata zabio iz cepelina, no Vori iz polukontre pogađa za 4:2.

1:3 Hansen iz sedmerca za novih plus dva.

Oštar kriterij sudaca, isključenje i za Pavlovića.

1:2 Prvi pogodak za Zagreb - Tin Kontrec.

0:2 Onufrijenko.

Valčić, Omeyer brani.

Vori je isključen već u prvom napadu Zagreba. Druga minuta.

0:1 Hansen za vodstvo gostiju.

Susret je počeo, prvi napad za PSG.

Sve je spremno za spektakl u Areni, prepuna dvorana, PPD i PSG igraju prvi susret za prolazak u polufinale Lige prvaka.